21.09.2021

יום שלישי

צילום: מאיר אליפור באדיבות עיריית חיפה

עיריית חיפה זכתה באות ההצטיינות בעידוד עלייה

בטקס הענקת אותות על עידוד העלייה לישראל, שהתקיים בהר הרצל בירושלים זכתה חיפה באות הצטיינות על פועלה ומעורבותה בעידוד העלייה לישראל. 

רה״ע עינת קליש רותם: ״נמשיך לקדם במלוא המרץ את הפעילות המבורכת למען העולים״

ברקע ההתמודדות עם השפעות גלובליות על העלייה ארצה והצפי לעלייה בשנים הקרובות, התקיים זו השנה השנייה בהר הרצל בירושלים, אירוע הענקת אותות הצטיינות והערכה לרשויות מקומיות ואזוריות בארץ המעודדות עלייה. האירוע הוא שלב מסכם בן שלושה חודשים, בהם נקראו רשויות מקומיות, גדולות, בינוניות וקטנות להציג בפני חבר שופטים את פועלן למען עידוד העלייה ברמה המקומית. העיר חיפה נבחרה כמצטיינת מבין עשרות רבות של מועמדים. 

אירוע הענקת האותות הינו פרי שיתוף פעולה בין המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית, משרד העלייה והקליטה, אופק ישראלי ומרכז השלטון המקומי.

שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה: ההסתדרות הציונית העולמית והרשויות המקומיות הם אנשי הביצוע בשטח, נוכחותם בצמתים רבים היא קריטית ועל כך מגיעה להם הערכה רבה. בכוונתי להדק אפילו עוד את הקשרים והשותפות בכדי לייעל למקסימום האפשרי את מלאכת העלייה והקליטה. בימים אלה אנחנו עומדים בפני גל עלייה גדול ולכן שותפות עמוקה זו, מבוססת אמון והערכה, היא הכרחית כדי להצליח ביתר שאת במשימת קליטת העלייה".

ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם: ״העלייה לחיפה מהווה נדבך מרכזי בהליך הבנייה של העיר. עובדי העירייה פועלים ללא לאות בכדי לסייע לעולים שבחרו בחיפה כביתם להקלט באופן מיטבי בין ותיקי העיר. נמשיך לקדם במלוא המרץ את הפעילות המבורכת למען עידוד העליה ושילוב העולים ביננו״.

יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר בפועל של הסוכנות היהודית יעקב חגואל: "בשנת 2021 אנחנו עדים לביקוש אדיר בפתיחת תיקי עלייה. עושה רושם שגם המשבר העולמי שפוקד את כולנו, מעודד דווקא יהודים מהתפוצות לממש את חלומם ולבדוק אפשרויות של העתקת חייהם למדינת ישראל, ביתם הטבעי. הערים והרשויות שותפות טבעיות לעידוד העלייה, הן מעניקות תחושה אמיתית של בית עבור אלו השוקלים לעלות ארצה. הציונות חיה, קיימת ותוססת והעלייה היא חלק בלתי נפרד ממנה".מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות