04.12.2021

שבת

צילום: דוברות עיריית חיפה

עיריית חיפה ומשרד החינוך מובילים תכנית הרצה חדשנית, אשר במסגרתה ילמדו תלמידי חטיבות הביניים נושא או תחום בו הם מתעניינים בשיתוף עם מוסדות אקדמיה, מכוני מחקר, מוזיאונים ועוד

עם תחילתה של שנת הלימודים החדשה, החלה לפעול בחיפה תכנית חדשנית, פרי שיתוף פעולה בין מינהל החינוך בעיריית חיפה ומשרד החינוך מחוז חיפה בשם "קירות ביה"ס אינם גבולותיו".

כ- 500 תלמידים מ- 12 חטיבות ביניים בבתי הספר הציבוריים בעיר ישתתפו במודל למידה עירוני חדש, אשר במסגרתו ילמדו התלמידים יום בשבוע במהלך 10 שבועות במרחב למידה, אותו בחרו מתוך כעשרים תכניות ייחודיות.

צילום: דוברות עיריית חיפה

בין התוכניות המוצעות בתוכנית: "מסיפור אישי להצגה" בתאטרון חיפה – היכרות והבנה של תהליך הפיכת מחזה להצגה, "מאחורי הקלעים של גן החיות הביולוגי" – הכרת סביבת החיים הטבעית של בעלי-החיים, "נפלאות הטלוויזיה והשידור" – חשיפה לעבודה באולפן טלוויזיה ב"בית מילר" ועוד. את הקורסים שיילמדו במרחבים אלו יובילו מומחי תוכן וכן מורה מוביל שהוכשר לתהליך.

במסגרת התוכנית ייחשפו התלמידים למרחבי למידה חווייתיים וחדשים, ילמדו לפתח מיומנויות וכישורי חיים, יחזקו את מוטיב הסקרנות ויתנסו בחקר ובגילוי המשאבים הרב גוניים בעיר חיפה.

התוכנית החדשה נבנתה מתוך מטרה לתת לתלמידים הלומדים בה את הרקע וההבנה לאתגרים העתידיים, כל זאת בשיתוף מומחי תוכן מהאקדמיה, ממכוני מחקר וממרכזי למידה.

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם: "התכנית הינה חלק מחזון מערכת החינוך בעיר, לעודד תלמידים לרכישת מיומנויות רבות ובלמידה חווייתית והתנסותית, תוך ניצול משאבי העיר המגוונים".

ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך: התוכנית "קירות ביה"ס אינם גבולותיו" הינה תוכנית פדגוגית חדשנית המלווה במשאבים תוספתיים של המשרד והרשות. התכנית המבקשת לבחון מחדש מהי למידה מיטבית וכיצד ניתן לבנות תהליכי למידה, המשלבים גופי ידע ופיתוח מיומנויות בתוך המרחב העירוני החיפאי. התוכנית הבשילה בשנתיים האחרונות ומשמעותית עבור משתתפיה גם על רקע תקופת הקורונה והתמודדות בתי הספר עם פרקטיקות של למידה מרחוק".

צילום: דוברות עיריית חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות