25.09.2021

שבת

צילום: ענת סולומון דוברות עיריית חיפה

עיריית חיפה החלה פיילוט להסעת תושבים, המתניידים באמצעות כסאות גלגלים אל חוף הים באמצעות שאטל המותאם לנכים

במסגרת מדיניות עיריית חיפה, להנגשת דרכי ההגעה אל חופי הים לכלל הציבור ופניות רבות שנעשו לעירייה מצד תושבים, הנחתה ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, להתחיל בביצוע מהלך ניסיוני (פיילוט), להסעת תושבים, המתניידים באמצעות כיסאות גלגלים, אל חוף היום, באמצעות שאטל (רכב הסעה) המותאם לנכים.

הוצאת המהלך אל הפועל נעשתה בהובלת מנכ"ל העירייה, אוהד שגב, יחד עם מנהל אגף החופים בעירייה, חיליק אמסלם והבוקר בשעה 11:00 יצאה ההסעה בפעם הראשונה, כשעליה שניים מתושבי העיר, המתניידים בכיסאות גלגלים, בדרכה אל חוף "זמיר".

עם הגעתם לחוף, סייעו להם עובדי אגף החופים, שהמתינו לבואם, לעשות שימוש באמצעי ההנגשה השונים הקיימים בחוף, לרבות בכיסאות הגלגלים הצפים שנרכשו רק לאחרונה, המאפשרים כניסה ושהייה במי הים.

לאחר שישהו בחוף מספר שעות, יוחזרו השניים אל בתיהם באמצעות הרכב שהוקצה עבורם.

השירות החדש יפעל, כאמור, באופן ניסיוני, עד לסוף חודש אוגוסט, במשך שלוש פעמים בשבוע – בימים ראשון, שלישי וחמישי, בתיאום מראש. במהלך שלב הפיילוט יפעל השירות בשכונות החוף בלבד, אולם במידה והדרישה לשירות זה תגדל, תפעל העירייה להרחבתו בעונת הרחצה הבאה גם עבור שכונות נוספות.

חיליק אמסלם, מנהל אגף החופים בעיריית חיפה: "עיריית חיפה משקיעה משאבים ומאמצים רבים, על מנת להרחיב כל העת את פרויקט הנגשת החופים. המשימה עדיין לא הושלמה ועל כן נמשיך במאמצים אלו מתוך רצון לאפשר לכל אחד לבלות במידה שווה בחופי הים הנפלאים של חיפה".

צילום: ענת סולומון דוברות עיריית חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תאונה התרחשה לפני שעה קלה בין 2 כלי רכב בכביש 7513 סמוך לאלוני אבא, 2 פצועים פונו לבית חולים רמב"ם, אחד מהם במצב קשה

תאונת דרכים חזיתית בן שני כלי רכב.בשעה האחרונה פעלו לוחמי האש מתחנת קריות בפיקודו של רשף ערן ויצמן לחילוץ לכודים בתאונת דרכים חזיתית שהתרחשה בכביש

פוליטיקה ומשפט

מנהל הועבר לתפקיד זוטר וטען לעוגמת נפש

התובע עבד כמנהל סניף של קופת חולים לאומית. לטענתו, הוא התפטר בשל הרעה בתנאי העסקתו ובשל נסיבות שבהן יחסי העבודה אינם מאפשרים לדרוש ממנו להמשיך

מעקב
הודע על
guest
1 תגובה
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
אנה גולדברג

עם כל הכבוד, אין פה במה להיתגאות. העיר אמורה להיות מונגשת לנכים ככה שיוכלו להגיע לאן שהם רוצים מתי שרוצים, בדיוק כמו אנשים בריאים ללא צורך להיסתמך על שאטל של העירייה. עצם זה שיש צורך בשרות כזה, בשנת 2021 זה בושה לעירייה.