04.12.2021

שבת

צילום: דוברות עיריית חדרה

עיריית חדרה מתייצבת לצד אנשים במאבק בעוני

התמודדות עם חסמים ומיצוי זכויות: אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית חדרה פתח תכנית הכשרה מיוחדת למנהלי האגף, במטרה להעלות מודעות לדרכי הטיפול המתאימות בתושבים ממעמד סוציו אקונומי נמוך ולשפר את השרות הניתן לתושב המגיע לשירותי הרווחה

אגף הרווחה בעיר חדרה הוא אגף לומד, וככזה, מנחילה מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג למנהלי האגף למידה והתחדשות. בימים אלו מטמיע האגף עבודה סוציאלית 'מודעת עוני' ככלי לטיפול בפונים לאגף.

עבודה סוציאלית מודעת-עוני היא גישה כוללנית תאורטית ופרקטית, בשדה המקצועי של העבודה הסוציאלית. עבודה סוציאלית מודעת-עוני רואה בעוני הפרה של זכויות אדם, ומציבה במרכז את מאבקם של אנשים בעוניים, את הידע של אנשים בעוני ואת הסולידריות בין עובדים סוציאליים למשתמשי השירות שלהם.

פרקטיקת מדיניות מודעת-עוני צמחה מתוך התפיסה של עבודה סוציאלית מודעת-עוני, המתבססת על הבנה ביקורתית וחברתית של החיים בעוני והתייצבות לצד אנשים במאבקם בעוני.  המטרה שלנו לעזור למטופל לממש את הפוטנציאל של חייו ולעזור לו להתמודד עם חסמים ולמצות זכויות , שירותים ואפשרויות במרחב חייו.

ברמה הארצית, החליט משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ליישם את עקרונות הגישה. בסה"כ יושמה כבר הפרדיגמה בעבודה עם אלפי משפחות במסגרת למעלה ממאה יישובים בכל רחבי הארץ, והמשרד אף החל מטמיע ומנחיל את רוחה ועקרונותיה במסגרת ההכשרות המקצועיות שהוא מעביר לאנשי המקצוע הפועלים במסגרתו.

ברמה המקומית, בחדרה אגף הרווחה התחיל להנחיל את השיטה- בתוכנית הכשרה למנהלי אגף הרווחה והשירותים חברתיים. במטרה להנחיל דרכי טיפול מותאמות. לבחון את דרכי הטיפול הקיימות. המטרה לשפר את השרות הניתן לתושב המגיע לשירותי הרווחה. חשוב לציין לשרותי הרווחה בעיר חדרה מגיעים אנשים החיים בעוני, עם זאת האגף גם נותן שרותים חברתיים הניתנים לאוכלוסייה  ממעמד סוציו אקונומי גבוה בשלבי החיים השונים: זיקנה, גירושין, צרכים מיוחדים ועוד.

מטרת ההכשרה למנהלים להגיע ל `קומה מעל` במתן שרות הולם מעודכן ומותאם לאוכלוסיית הפונים לאגף הרווחה חדרה.

צילום: דוברות עיריית חדרה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות