20.09.2021

יום שני

צילום: דוברות עיריית חדרה

עיריית חדרה הוציאה צו סגירה מידי למצוק 'בית חנקין'

במסגרת הליך ניטור ארצי שביצעה החברה הממשלתית להגנת מצוקי החוף נתגלה כי המצוק החופי באזור בית חנקין אינו יציב וכי קיימת סכנה למבנה המסעדה ולבאי המקום | בהתאם לכך הוציאה עיריית חדרה הנחייה להפסקת פעילות במקום, במקביל לקידום ביצוען של עבודות לחיזוק וייצוב המצוק החופי במקטע זה.

החברה להגנת מצוקי החוף, שהנה חברה ממשלתית הפועלת בכפוף למשרד לאיכות הסביבה והוקמה במטרה לנטר, לתכנן ולהקים הגנות על המצוקים בחופי הים התיכון, מבצעת ניטור מתמיד במצוקי החוף. בבדיקתה האחרונה, נתגלה כי מצוק החוף באזור מסעדת בית חנקין מציב סכנה ממשית לחיי אדם וליציבות מבנה המסעדה, זאת עקב אי יציבותו של המצוק, בעיקר בחלקו הדרומי. בהמשך להודעת החברה הממשלתית לשמירה על מצוקי החוף, חוות דעתה ומסקנותיה כי יש לערוך עבודות לחיזוק המצוק באופן מידי, שלח מהנדס העיר אינג' נדב הדר דרישה מידית לפינוי המקום והימנעות מכל פעילות וקבלת קהל.

לאור ממצאי בדיקתה האחרונה של החברה, התקיימה בשבוע שעבר פגישה בהשתתפות מהנדס העיר נדב הדר, אדריכלית העיר רונה מזרחי אורובנו ומנכ"ל החברה להגנת מצוקי החוף אילן לביא. המסקנות לטווח המידי יושמו כאמור במלואן, עם הוצאת צו סגירה מידי למקום. לצד הפסקת הפעילות במקום, ראש העיר אף הנחה את גורמי המקצוע בעירייה למנוע את המעבר של הולכי רגל מתחת המצוק, בשל סכנה הנשקפת לציבור עקב גלישה אפשרית של גושי כורכר מהמצוק או התמוטטות של המצוק עצמו, וכן לייצר שילוט מתאים שיתריע בפני הולכי רגל על הסכנה הנשקפת להם במקום ואיסור מעבר רגלי באזור זה. במקביל תמשיך החברה הממשלתית בבדיקותיה, לשם מתן ייעוץ וחוות דעת מקצועית להמשך הטיפול במצוק, הן בטווח הזמן המידי, עם ייצובו של המצוק והוצאתו מכלל סכנה ומניעת התמוטטות מידית, והן לשם גיבוש סל פיתרונות תכנוניים ארוכי טווח, כגון בניית קיר תמך וביצוע עבודות נרחבות לחיזוק וייצוב המצוק.

צילום: עיריית חדרה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות