23.01.2022

יום ראשון

צילום: שריה דיאמנט דוברות עיריית קרית אתא

עיריות קריית אתא וקריית ביאליק זכו בתואר מערך השיטור המצטיין

בטקס שנערך אמש במעמד מפכ"ל המשטרה והשר לביטחון הפנים זכו העיריות בכבוד כמודל לשיטור עירוני מצטיין
עיריית קריית אתא דורגה ראשונה במסגרת הרשויות המקומיות בעוד ביאליק דורגה במקום השלישי

במסגרת התחרות זכתה קרית אתא במקום הראשון עם הציון הגבוה ביותר מקרב הרשויות הבינוניות ותקבל פרס כספי בשווי 100,000 ₪ לשימוש מערך האכיפה העירוני. 

צילום: שריה דיאמנט באדיבות עיריית קרית אתאמודל השיטור העירוני נבחר ע"י עמידה בקריטריונים מרכזיים המשפיעים על פעילותן של היחידות ביניהם: גיבוש מדיניות, עמידה ביעדים, שיתוף פעולה בין כוח השיטור ליחידת הפיקוח, ביצוע תרגילים לשעת חירום, קיום וועדות חודשיות ופיתוח מודלים ייחודים. קרית אתא זכתה בציון הגבוה ביותר בקריטריונים הנ"ל והציגה מודלים ייחודיות לטיפול בתופעת הוונדליזם ובתופעת השימוש בנפצים כאשר המדידה מתבצעת ע"י מדדים כמותיים בהשוואה לשנה החולפת.  

לדברי המשרד לביטחון פנים: "ניכר כי במערך השיטור העירוני בקרית אתא משתלבים שלושת הקריטריונים שהופכים יחידה למצויינת: שיתוף פעולה הדוק בין הרשות למשטרה, הקפדה על תהליכי עבודה ומודל של שילוב עבודת השיטור והפיקוח."

מערך האכיפה העירוני הוא כוח משולב הכולל כוחות שיטור ופיקוח עירוני שמטרתו להרתיע, למנוע ולאכוף עבירות בתחומי איכות החיים, אלימות והתנהגות אנטי-חברתית. נקודת המוצא הינה כי הרשות המקומית היא יחידת השינוי המשמעותית, כאשר ראש הרשות מוביל וקובע את המדיניות וסדר העדיפות העירוני בתיאום עם המשטרה. קרית אתא היתה בין הרשויות הראשונות שהפעילה מודל זה בעיר כאשר קיימת שותפות מלאה בין הרשות המקומית למשטרה והפעלת היחידות מתבצעת ע"פ יעדים וקווי מדיניות המוגדרים ע"י ראש העיר בשיתוף עם מפקדי תחנת המשטרה.

התוכנית הרב שנתית בקרית אתא כוללת איתור גורמי הסיכון, אבחון, טיפול ומניעה היוצרים אקלים עירוני מיטבי ויצירת שיפור דרמטי באיכות החיים. ע"פ נתוני המשטרה קיימת ירידה משמעותית בהיקף העבירות ובמדדי הפשיעה, כך למשל, קיימת ירידה של 50% בתלונות על ונדליזם ומפגעי רעש וירידה של 40% בתאונות הדרכים הקשות בעיר. בנוסף, בסקר ארצי שביצע המשרד לביטחון פנים ברשויות המקומיות בכל הארץ בנושא השיטור העירוני נמצא כי רוב תושבי העיר (87%) הינם שבעי רצון מפעילות מערך השיטור העירוני בעיר.

לדברי  מת"ח זבולון, נצ"מ ניר יונה:" מודל השיטור העירוני מוכיח את עצמו בכל שנה מחדש ויצר מהפך אמיתי בעיר שהביא לעלייה בתחושת הביטחון האישי של התושבים. קרית אתא הינה רשות חזקה וקיימת בה תשתית איתנה בנושא האכיפה. הקשר ההדוק בין העירייה למשטרה המשלב כוחות, יוצר שיתוף פעולה איכותי ויוצא דופן המהווה דוגמא לשאר הרשויות בארץ."

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ: " עיריית קרית אתא משקיעה משאבים רבים בנושא הביטחון האישי של כל תושב. מדובר בתהליך המשלב את כל מחלקות העירייה באופן מקיף ,מתואם ובשותפות רחבה ככל שניתן, לצורך הגברת הביטחון האישי, צמצום אירועי האלימות ויצירת שיפור ניכר באיכות החיים."

צילום: דוברות עיריית ביאליק

יחידת השיטור העירוני קריית ביאליק בפיקודם של פק"ד סימון כייליקיאן מתחנת זבולון ומנהל יחידת האכיפה בעיריית קריית ביאליק, מאור מילכמן, נבחרה כיחידה מצטיינת ארצית.

יחידת השיטור העירוני הגיע למקום השלישי בארץ עם הציון 98.5. היחידה קיבלה את אות ההוקרה והערכה וכן פרס כספי.

ראש העיר אלי דוקורסקי: "אני גאה ביחידת השיטור של עירנו שללא לאות שומרת על ביטחון התושבים ומגיבה במהירות ויעילות לכל פניה. מאז הקמתו של השיטור העירוני לפני 8 שנים קיימת ירידה מתמדת בנתוני עבירות ופשיעה בעיר עקב זמינות כוח השיטור ומהירות התגובה . יישר כח".

צילום: דוברות עיריית קריית ביאליק
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות