06.08.2021

יום שישי

צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

עושים רובוטיקה בעמק יזרעאל

מרכז החדשנות של האשכול המזרחי החל בפעילותו עם הקמת קבוצת רובוטיקה המשלבת למידה של הטכנולוגיות החדשניות ביותר, לצד רכישת מיומנויות למידה עצמאיות, תוך שיתוף פעולה עם הקהילה.

בשבוע החולף, נערך אירוע הסיום של המחזור הראשון, שסיכם שנת פעילות מוצלחת ופורייה למרות אתגרי הקורונה, במעמד סגנית ראש המועצה  דליה אייל, מנהלת מחלקת ישובים לילך כהני ומנהלת האשכול המזרחי מיכל ניר ארבץ, ובו הוענקו תעודות למסיימי המחזור הראשון מכיתות ד'-ה'.

הקבוצה פעלה בקיבוץ דברת, במבנה שהקיבוץ הקצה, ללא עלות, עם מדריכים שעשו זאת בהתנדבות מלאה- אסף אליאס מגזית ועומרי אביטן מדברת ובליווי יוני מרום מדברת.

"עמדנו ביעדים שהוצבו לעצמנו ואני בעיקר גאה בהצלחה שלנו לשלב בנות עד כדי כמחצית מהמשתתפים", סיפר יוני מרום, "בשנת הפעילות הבאה הקבוצה תתמודד בתחרות הארצית ותגיע רחוק יותר. הפעילות משלבת לראשונה, טכנולוגיה עדכנית, יכולות אישיות וחיבור לקהילה בה היא נמצאת".

מנהלת האשכול המזרחי מיכל ניר ארבץ אמרה: "כחלק מיעדי המועצה להנגיש שירותים ולחזק את יישובי מזרח המועצה, שמנו לנו למטרה לקדם את תחום היזמות הטכנולוגי. חשוב להדגיש מדובר בפרויקט התנדבותי לכל דבר, והוא ההוכחה לכך שכאשר אנשים מחליטים לפעול למען הקהילה שלהם- השמיים הם הגבול. תודה לקיבוץ דברת על תרומת מקום הפעילות של הקבוצה, כחלק מקידום פרויקטים משמעותיים ביישוב".

סגנית ומ"מ ראש המועצה דליה אייל: "אנו מברכים על הקמת הקבוצה ומודים לכל האנשים הנפלאים שעושים זאת בהתנדבות. בימים אלה, המועצה מקדמת הקמת מרכזי חדשנות כדי לאפשר פיתוח חשיבה פורצת דרך בקרב עוד ועוד ילדים וילדות מהעמק".

ראש המועצה אייל בצר סיכם: "הילדים שלנו, הם העתיד שלנו. נמשיך להקדיש את מירב המשאבים ותוכניות החדשנות כדי לתת להם את הכלים הטובים ביותר להצליח בכל מקום אליו יגיעו".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות