20.05.2022

יום שישי

אילוסטרציה צילום: דוברות המשטרה

עונשו של נאשם מכפר בגליל המערבי בהחזקת נשק הוארך מ10 ל18 חודשי מאסר

בית המשפט העליון קיבל את ערעור הפרקליטות והחמיר את עונשו של הנאשם שהורשע בהחזקת נשק ל-18 חודשי מאסר, במקום 10 חודשים שהוטלו עליו בביהמ"ש המחוזי.

הנאשם אחמד קדורה, בן 20, הודה בכך, שלבקשת בן דודו, קיבל מידיו והסתיר מהמשטרה בגג ביתו אקדח מסוג גלוק, יחד עם מחסנית וכדורים מתאימים, ורימון הלם סינוור M7290. את האקדח והכדורים – שלא הוסגרו למשטרה ולא נתפסו – העביר הנאשם לידי אחר נוסף, ואילו הרימון נתפס בחיפוש שביצעה המשטרה על הגג.

בית המשפט המחוזי בחיפה (כב' השופט א' פורת) הרשיע את הנאשם בעבירה של החזקת נשק וגזר עליו עונש של 10 חודשי מאסר בפועל, בניכוי ימי מעצרו, מאסר על תנאי וקנס בסך 5,000 ₪.

הפרקליטות הגישה ערעור, במסגרתו ביקשה להחמיר באופן משמעותי את עונשו של הנאשם. לעמדת הפרקליטות בהודעת הערעור, שהוגשה ע"י עו"ד רחל מטר, מנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה ועו"ד מיכל קליין, העונש שהוטל על הנאשם אינו מתיישב עם חומרת העבירות שביצע, עם הסכנה המשמעותית לציבור הגלומה בהן ועם הצורך בהטלת עונשי מאסר חמורים ובלתי סלחניים בעבירות נשק, זאת כחלק מהמאבק שמנהלת מדינת ישראל כנגד האיום הרב שמהווה עולם הנשק ותופעת החזקת כלי הנשק הבלתי חוקיים, שהפכה למכת מדינה בקרב בציבור בכללותו, ובקרב החברה הערבית בייחוד.

בית המשפט העליון (כב' השו' י' עמית, ע' גרוסקופף, ג' כנפי-שטייניץ) קיבל כאמור את ערעור הפרקליטות והחמיר את עונשו של הנאשם ל-18 חודשי מאסר בפועל, תוך שצוין כי "אין דרכה של ערכאת הערעור למצות את הדין".

בית המשפט העליון ציין בפסק הדין, כי "החזקת נשק שלא כדין מאיימת על שלום הציבור ובטחונו. לנוכח היקפן המתרחב של עבירות המבוצעות בנשק, הזמינות הבלתי נסבלת של נשק בידי מי שאינו מורשה לכך, מהווה כאמור סיכון של ממש ומגבירה את הסיכון לביצוע עבירות חמורות נוספות, כמו גם לאסונות נוראיים. יעידו על כך ריבוי המקרים במגזר הערבי בעת האחרונה, כאשר אזרחים תמימים- כמו ילד רך בשנים ועלמה צעירה – נפגעים ואף מוצאים את מותם בביתם-מבצרם או בגן השעשועים, כל זאת כתוצאה משימוש בנשק של אחרים. מציאות קשה זו מחייבת לנקוט ביד מחמירה כלפי מעורבים בעבירות נשק, אף אם הם נעדרי עבר פלילי…המקרה שלפנינו משקף את המאבק היום-יומי של רשויות אכיפת החוק בתופעת ההחזקה בנשק. האמל"ח שבו עסקינן – אקדח, מחסנית עם כדורים ורימון הלם – הוא אמל"ח שהחזקתו והשימוש בו מהווים סכנה של ממש לציבור."

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות