30.11.2021

יום שלישי

ברק בכר- ממשיך לחדש ולהפתיע צילום: אסף פטוקה

עוד מסע של ברק בכר על לוח השחמט

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

עם 4 אליפויות וגביע אחד, בגיל 42, ברק בכר ממשיך לחדש. אחרי חיזוק חולית הקישור במחמוד ג'אבר האלמוני עד לפני חודש, לוהק שון גולדברג לתפקיד הבלם ועשה עבודה יעילה ליד בוגדן פלאניץ'.ג'אבר? אל תופתעו אם יוכתר כ"תגלית העונה". דוניו ביסס את מעמדו בחוד. מכבי חיפה מתקרבת לקצב משחק אירופי, אבל חייבת לעשות זאת לאורך משחק שלם

איזה ערב היה למכבי חיפה.  לא רק 3 נקודת מול מכבי נתניה, גיבורת המחזור הקודם, אלא 6 ממכבי ת"א, טוענת קבועה לאליפות בעשור האחרון, איבדה את הברקסים והפסידה לאשדוד. אל תזלזלו בנתון, כי הנקודות שאיבדה באותם שלבים אשתקד, חסרו לה בסיום במאבק הדו-ראשי מול מכבי חיפה, הכריעו למעשה את האליפות. ולא נופתע אם הסצנריו של ת"א מתאוששת מפתיחה גרועה, יתכן כי גם העונה בעקבות פיטוריו של ואן לוון, יש מצב שתתאושש ממצבה המביך היום

"זה היה מביש. שכונה", אמר ברק על המחצית השנייה. קודם כל, כבוד למאמן שאמר באזני כל את מה שהרגיש. שנית, העביר לשחקניו את המסר שיזהיר אותם מהתפתחויות דומות במשחקים הבאים. סיכום לגרסתו: בכר מחפש שלמות ומכאן ייחודו. יש לו את כל הקרדיט להביע את תחושתו בגיל 42 הוא עבר יותר מאשר עברו אנשי כדורגל בגיל 84.

אבל הייתה גם  מחצית ראשונה מצוינת שבה נתנה מט לכישרון של נתניה.
חיפה הציגה אגרסיביות  עיקרה את כל מה שהוביל את נתניה לניצחונה האדיר, בתוצאתו 2:4, ותצוגתו מול הצהובים. חיפה שיחקה כמו קבוצה נחושה שיודעת מה ברצונה, ואילצו את נתניה להיראות נאיבית.

שון גולדברג- ליהוק מפתיע לעמדת הבלם צילום: אסף פטוקה

החידוש: בלם חדש בא למכבי חיפה, שון גולדברג. יכולתו של בוגדן פלניץ' ידועה, אבל לא ידעונו שגולדברג הוא כזה. בהעדרו של עופרי ארד הפצוע, בכר העדיף את גולדברג, ולא בפעם הראשונה אחרי סלביה פראג, על אורי דהן הזזת כלי מושלמת של בכר על הלוח. הוא עוד ישחק כבלם בהמשך העונה, גם אם לא תמיד אלא לפי הצרכים באותה עת.

הירוקים פיתו את נתניה לחוש כי הם שווים לחיפה, משכו אותם לכיוון רחבתם, וטסו בהתקפות מעבר לכיוון שערו של דני עמוס אגב, המצוין. בסופו של דבר, שני שערים חכמים של דולב חזיזה ועומר אצילי, הורידו את חיפה להפסקה עם יתרון שיש בו ביטחון מסוים. נתניה של בני לם מוכשרת, אבל חיפה מוכשרת יותר.

נכון שבכדורגל יש סיטואציות שונות, עם הרבה הפתעות אבל כשחיפה דרוכה, ומול קבוצה ישראלית, אין מצב של תרדמה.  יתכן כי לו נתניה הייתה מחליטה על משחק "מכוער" עבור חילוץ הנקודות, או נקודה הייתה מקשה אבל בני לם לא יודע לשחק מכוער.
"המגרעת" הזו עוד תשחק לטובתו בעתיד. לכו תאמינו שאיש-כדורגל כזה, זכה רק בגיל 62 משרה כמאמן בליגת העל. איפה הוא היה קודם.

מחמוד ג'אבר, הפתעת העונה ? צילום: אסף פטוקה

על המחצית השנייה, שבה שתי הקבוצות שיחקו בלי קישור, כבר סיפרנו.
מכבי חיפה  סיימה בלי נזקים ותדע להפיק לקחים. ובכל מקרה, כרגע נראה רוני לוי, המאמן של הפועל באר-שבע, עם קבוצה פחות מבריקה אבל יעילה, הוא בינתיים, היריב העיקרי לאליפות.

כמה ומה נדבר על מחמוד ג'אבר? למרות שלא הייתה זו הופעת השיא שלו בחודש בו הוא נמצא בהרכב (תראו מה קרה בחודש הזה), הוא מועמד לגיטימי כבר מעכשיו ל"תגלית העונה". הוא השכיח את חסרונם של נטע לביא וחוסה רודריגז.

דוניו כבר פילס את דרכו לעמדת החלוץ המוביל, דין דוד ובן שהר אחריו. מכבי חיפה, אולי בעקבות הלקח מהרושם הרע בברלין, נמצאת בדרך הנכונה.

דוניו, פילס את דרכו להרכב הפותח צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות