27.09.2021

יום שני

תחנת יפתחאל קרדיט in3D עבור חוצה ישראל

עבודות הביצוע של הרכבת הקלה "נופית" בקו חיפה-נצרת עולות מדרגה

במהלך החודש הקרוב תפרסם חוצה ישראל 3 מכרזי ענק לתכנון וביצוע (Design-Build) גשרים ומנהרות  לאורך תוואי הרכבת הקלה "נופית" בהיקף כולל של כמיליארד ₪

בסוף השבוע פרסמה החברה את המכרז הראשון, הכולל הקמת רצף גשרים באורך של יותר מ-3 ק"מ, במקטע מרכזית המפרץ-וולקן אשר עם סיומו צפוי להיות הגשר הארוך בארץ

חברת חוצה ישראל מתקדמת שלב נוסף בעבודות הביצוע של פרויקט הרכבת הקלה "נופית" המקודם ע"י משרד התחבורה. במסגרת זו יוצאת החברה עם 3 מכרזי ענק לתכנון וביצוע (Design-Build)  גשרים ומנהרות לאורך תוואי הרכבת הקלה. שלושת המכרזים האמורים הינם רחבי היקף ותכולה והם נאמדים יחדיו בכמיליארד ₪. הפרויקטים הנדונים מבוצעים במסגרת עבודות שלב "אינפרא 1" של הרכבת הקלה נופית.

בסוף השבוע (יום ה' 9.9) פרסמה החברה את המכרז הראשון מבין השלושה. מדובר במכרז תכנון-ביצוע (DB) של רצף גשרים, במקטע מרכזית המפרץ– וולקן, באורך כולל יותר מ-  3 ק"מ, אשר מתחיל בצמוד לחניון מרכזית המפרץ, ממשיך מעל מסילות הרכבת (מסילת החוף), עובר מעל נחל קישון ונחל גדורה ומעל כביש מס' 4 באזור צומת וולקן (מחלף ההסתדרות), ומסתיים  באזור הדפו– מרכז התפעול והאחזקה העתידי של קו הרכבת הקלה "נופית" באזור התעשייה בקרית אתא. רוחב הגשרים בחתך הטיפוסי הוא כ-10 מ'.

הקבלנים המשתתפים במכרז יידרשו להגיש הצעת מחיר הכוללת כאמור תכנון וביצוע רצף הגישור הנדון אותו הם נדרשים לסיים תוך 41 חודשים. להלן לינק למכרז הנדון: https://www.transisrael.co.il/Tender?tenderID=190 . שני המכרזים האחרים יפורסמו כאמור בתקופה הקרובה.

פרויקט הרכבת הקלה "נופית" אותו מובילה חברת חוצה ישראל משלב מערכת תחבורה ציבורית בין-עירונית ועירונית חדשנית להסעת המונים. אורכו של קו הרכבת הקלה הוא כ-41 ק"מ, ויוקמו בו כ-20 תחנות לאיסוף והורדת נוסעים, חניוני "חנה וסע" לאורך התוואי, מתחם דיפו ומרכז בקרה. בקו יפעלו מעל 30 רכבות בתדירות נסיעה מרבית של כל ארבע דקות. על פי התחזיות, מספר הנוסעים היומי החזוי יהיה כ-  100,000 ומהירות הנסיעה המירבית תעמוד על כ- 100 קמ"ש.

במקביל מקדמת חברת חוצה ישראל בימים אלו את עבודות הביצוע לאורך התוואי במספר מוקדים כמפורט: 

  • עבודות לייצוב הקרקע והכנת השטח למרכז הדיפו באזור התעשייה בקרית אתא העבודות מתבצעות בשטח של כ -85 דונם בסמיכות לכביש 22 – כביש עוקף קריות
  • עבודות להכשרת 2 חניוני וסע בנוף הגליל – באזור תעשייה הר יונה ובמתחם השוק העירוני
  • עבודות עפר במתחם תחנת קריית הממשלה בנוף הגליל 
  • עבודות להכשרת הקרקע בתחנת מרכזית המפרץ בחיפה

    שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי מסרה היום: "עם כניסתי לתפקיד הכרזתי על קידום תחבורה ציבורית לראש סדר העדיפויות ובתקציב שהעברנו בממשלה הבאנו הלכה למעשה תקציבי ענק לתחבורה הציבורית. פרוייקט רק"ל 'נופית' משלב תחבורה ציבורית בין-עירונית ועירונית ומוביל צעד קדימה את היכולת שלנו לנוע לא רק ממקום למקום פיזית, אלא לנוע ולהגיע לאן שנרצה בחיים. הפרויקט יקדם את התחבורה הציבורית כמפתח לפיתוח עירוני בצפון הארץ, ויאפשר חיזוק של יכולת הסעת ההמונים ככלי להפחתת גודש ועומס בכבישים."

    דן שנבך, מנכ"ל חוצה ישראל מסר היום: "מדובר במכרזים גדולים ומורכבים לקידום הפרויקט, ואנו צופים כי יענו להם חברות התשתית המובילות בישראל. במקביל לקידום עבודות הביצוע מתקדמת החברה במרץ גם עם המכרז הזכייני והיא צפויה להודיע בזמן הקרוב על החברות אשר עברו את שלב המיון המוקדם (PQ)."

מרכז הדיפו קרית אתא קרדיט TERRASCAN עבור חוצה ישראל
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות