29.11.2021

יום שני

אילוסטרציה

עבדו ככוח עזר, ביקשו לקבל שכר של אח בבית חולים

שלושה עובדים המועסקים באחד מבתי החולים בחיפה, עבדו במשך שנים רבות ככוח עזר. במהלך השנים הם אף קיבלו קביעות. במהלך עבודתם העובדים ביקשו לצאת על חשבונם ללימודי "אח מעשי" ומשסיימו את לימודיהם ביקשו לקבל שכר של אחים מעשיים, על אף שעבודתם בפועל הייתה ונותרה עבודה של כוח עזר. בית החולים סירב לבקשה והעובדים תבעו.

בית החולים ציין כי בשום שלב, לא לפני סיום הלימודים ולא לאחר מכן- התובעים לא ביצעו תפקיד בפועל של אחים מעשיים. בנוסף ציין בית החולים, כי יש היקף לימודים שונה בין אח מעשי לבין אח מוסמך. היקף הלימודים לצורך הכשרה לאח מעשי הוא 1,190 שעות, מתוכם 470 הוראה עיונית, 80 שעות תרגול ו-640 שעות התנסות קלינית. היקף ההכשרה לאח מוסמך הוא נרחב בהרבה- לימודים כאלו נמשכים 4 שנים ומזכים את בוגריהם בתואר בוגר בסיעוד. מדיניות משרד הבריאות היא צמצום סמכויותיהם של אחים מעשיים. אם למשל, בעבר, אח מעשי היה יכול לשמש כאחראי משמרת- כלומר, לנהל את הצוות הסיעודי, לטפל במלאי (לרבות מלאי סמים מסוכנים), לרכז מידע על כלל המטופלים במשמרת ולדווח לרופא תורן ואחות כללית- הרי שמאז 2007 הוא אינו יכול לשמש בתפקיד זה, אשר נמצא כיום רק בסמכותן של האחיות המוסמכות.

בית הדין האזורי לעבודה בחיפה קבע כי לאורך כל תקופת העסקתם, ביצעו העובדים תפקיד של כוח עזר בבית החולים ולא של אחים מעשיים. משרד הבריאות עומד על מדיניותו להעלות את רף הסטנדרטים המקצועיים הנדרשים מהצוות הסיעודי בבתי החולים, מה שהביא להרחבת הסמכויות של אחיות מוסמכות, לעומת אחיות מעשיות. בשל מדיניות זו, בית החולים לא קולט מזה שנים רבות לעבודה אחים מעשיים אלא רק אחים מוסמכים. בית הדין מצא כי אין פגם במדיניות זו של משרד הבריאות, שמטרתה היא רק לשפר את השירות הציבורי, וממילא המדיניות הזו נמצאת בגדר סמכות המדינה ובזכותה כמעסיקה לנהל את השירות הציבורי ולהפוך אותו לטוב יותר.

אמנם, מנהלת הסיעוד בבית החולים לא התנגדה ליציאת העובדים ללימודים על חשבונם, אבל העובדים לא היו צריכים להסיק מכך שבית החולים "עודד" את יציאתם לאותם לימודים. בוודאי שהם לא יכלו להסתמך על יציאה זו ללימודים כמעין הבטחה לעבודה עתידית (שמעולם לא ניתנה להם). נקבע, כי אי אפשר לחייב את בית החולים להעסיק אותם כאחים מעשיים וגם לא ניתן לחייב את בית החולים לשלם להם שכר לפי דירוג אחר מאשר העבודה אותה הם מבצעים בפועל. 

בית הדין ציין שאמנם יש חשיבות לאפשר לעובד במגזר הציבורי להתפתח במקצועו ולהתקדם בסולם הדרגות, אבל זו איננה זכות מוחלטת של העובד. גם למדינה יש זכות לקבוע תנאים להתקדמות העובד או לקבוע תנאי סף למשרות מסוימות. לסיכום, אי אפשר לכפות על המדינה לשלם לעובד שכר לפי דירוג של אח מעשי בעוד שהוא מבצע בפועל תפקיד אחר.

עו"ד מורן אריאלי

עו"ד מורן אריאלי

עו"ד מורן אריאלי הינה בעלת תואר ראשון ושני מאוניברסיטת חיפה והינה עוסקת בתחום האזרחי-מסחרי

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

לא מוכנים לדרבי

האדומים של אלישע לוי חזרו מהפגרה נכנעו למחזיקת הגביע די בקלות, וספגו הפסד בית ראשון העונה 1-3, למרות זאת נשארו במקום השלישי בטבלה, חזק בתמונת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות