28.01.2022

יום שישי

קרדיט: יחידה ימית, רשות הטבע והגנים

ספינה ששימשה לדייג בניגוד לחוק באזור עתלית נתפסה על ידי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים

הדייגים עוכבו בחשד לדייג לא חוקי בתקופת הרבייה של הדגים, שהינה קריטית לשמירה על משאב הדגה בים התיכון.

בפעילות פיקוח יזומה של היחידה הימית של רשות הטבע והגנים, האמונה מטעם משרד החקלאות על הפיקוח על הדייג, נתפסו השבוע דייגים מנמל הקישון, שעסקו על פי החשד בדייג לא חוקי באזור עתלית בעונת הרבייה של הדגים, האסורה בדייג. פקחי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים תפסו את החשודים בשעת מעשה ובספינה נמצאה בנוסף כמות גדולה של דגי דקר (לוקוסים) שנידוגו.
חלק מהדגים היו מתחת לגודל המינימום המותר לדייג. בסיוע השיטור הימי של חיפה הספינה נגררה לנמל חיפה ובהמשך הועמסה והועברה למחסן התפוסים של משרד החקלאות.
הדייגים עוכבו ונחקרו בחשד לעבירות על פקודת הדיג.

מבצע זה נערך בתקופת האיסור על הדייג באזור הים התיכון, המוכרזת על ידי מנהל אגף הדיג במשרד החקלאות, בהתאם לתקנות הדיג, במטרה להבטיח תהליך רבייה תקין וסדיר של הדגים בים התיכון ושמירה על משאב הדגה.
על פי הנחיית אגף הדיג במשרד החקלאות, איסורי הדיג בים התיכון לפי השיטות השונות הן: דיג בכל שיטות הדיג (למעט חכה מהחוף ודיג מכמורת) נאסר מיום  25/04/2021 ועד 30/06/2021 (כולל)  ;דיג דגים מתת משפחת הדקרים (לוקוסים) נאסר בכל שיטות הדיג מיום 21/05/2021 ועד 30/06/2021 (כולל), ודיג ספינת המכמורת ייאסר מיום 1.7.2021 ועד 31.8.2021 (כולל), וזאת כדי להימנע מלכידת דגיגים צעירים בתקופת הגיוס.

לדברי יגאל בן ארי, מנהל היחידה הימית ברשות הטבע והגנים:
"עונת הרבייה מהווה כלי מרכזי בניהול ממשק הדייג בישראל ומשפיע באופן ישיר על בריאותו ושגשוגו של בית הגידול הימי. פקחי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים ימשיכו לאכוף בנחישות את איסור הדייג בעונת הרבייה עד סוף חודש יוני".

בתוך כך ברשות הטבע והגנים יציינו בשבוע הבא ( החל מה 5.6) את "שבוע אדם וים",  שמצוין בכל שנה בסמוך ליום האוקיינוסים (8.6) ,  ומטרתו להעלות את המודעות בקרב הציבור לחשיבות השמירה על הסביבה הימית והחופית למען הטבע ולמען האדם. הדרך לשמור על סביבות אלה היא בין היתר באמצעות הכרזה על שמורות טבע שמעניקות להן את ההגנה הטובה ביותר. במהלך שבוע זה תקיים רשות הטבע והגנים מגוון פעילויות לציבור הרחב סביב נושא זה.
פרטים מלאים באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים.

קרדיט: יחידה ימית, רשות הטבע והגניםמערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות