18.05.2022

יום רביעי

ד"ר כמאל חטיב מחזיק בידו את הלהב צילום: המרכז הרפואי לגליל
ד"ר כמאל חטיב מחזיק בידו את הלהב. צילום: המרכז הרפואי לגליל

סכין באורך 9 סנטימטר נשלפה מקיבה של נערה במרכז הרפואי לגליל

מדי פעם מגיעים לבתי החולים ילדים ובני נוער שבלעו או שאפו בטעות גופים זרים, כמו מטבע, סוללה או צעצוע קטן. אלא שספק אם מקרה חריג כמו זה שלפנינו התרחש לאחרונה, כאשר צוות כירורגי במרכז הרפואי לגליל בנהריה שלף להב של סכין מטבח באורך 9 סנטימטר ובעובי כ-2 סנטימטר מתוך קיבתה של נערה בת 18.

הכל החל כאשר לחדר המיון של המרכז הרפואי הגיעה השבוע, בליווי הוריה, נערה המתגוררת באחד היישובים בצפון, כשהיא מתלוננת על כאבים בבטן העליונה וקושי בבליעת מזון. הנערה גילתה לצוותים הרפואיים, כי במהלך הארוחה בלעה להב של סכין מטבח.

בצילום רנטגן שנעשה לנערה התגלה חפץ גדול בקיבה והיא הועברה למכון הגסטרו. אלא ששם לא ניתן היה להוציא את הסכין בשל גודלו ועוביו, והיה ברור כי ניתן לעשות זאת רק באמצעות הליך כירורגי.

בעקבות זאת הוכנסה הנערה בדחיפות לחדר ניתוח, במטרה להוציא את הגוף הזר בצורה בטוחה ויעילה.
במהלך הניתוח שלף ד"ר כמאל חטיב, סגן מנהל מחלקת כירורגיה א', את להב הסכין מתוך הקיבה, באמצעות ציוד אנדוסקופי מתקדם ותוך ביצוע חתך בדופן הקיבה. בתחילה הוצא הלהב בזהירות אל תוך חלל הבטן, ולאחר מכן מחוצה לו.

עם תום הניתוח, שנמשך כחצי שעה, הועברה הנערה במצב טוב לאישפוז במחלקת כירורגיה א'.
ד"ר חטיב: "מזה זמן רב אני לא זוכר אירוע כה חריג של גוף זר כל כך גדול הנמצא בגוף האדם. מדובר במזל גדול. בשל הפעולה המהירה, לא נגרם לנערה כל נזק. אם הסכין היתה מגיעה לאזור המעי והתריסריון, הדבר היה פוגע באיברים חיוניים ועלול לגרום לסכנת חיים ואף מעבר לכך".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הרב הראשי לישראל דוד לאו במוקד זק״א במירון: בשנה שעברה טיפלתם במסירות ב45 מבוגרים וילדים שנהרגו באסון הכבד, מאחל שהשנה לא תהיה לכם עבודה"

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ורב משטרת ישראל הרב רמי ברכיהו, הגיעו לחזק את ידי המתנדבים במוקד זק״א במירון אשר במעלה ההר מירון סמוך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות