20.09.2021

יום שני

באדיבות דוברות עיריית חדרה

סיפורן של אגדות הספורט החדרתיות

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

'כוכבים בשמי חדרה', תערוכה חדשה מבית היוצר של מוזיאון החאן המוקדשת לסיפורן של אגדות הספורט החדרתיות, תיפתח במוזיאון בסוכות | אוצר התערוכה והעיתונאי לשעבר שמוליק כורזים, "התערוכה מעלה על נס את פועלם של הספורטאים הענפים

השונים: אתלטיקה, כדור-יד, טניס השולחן, כדורסל וכדורגל, אשר שמו את חדרה על המפה

הארצית והבינלאומית"

"ספורט בנוי מאנשים ואנשים זה סיפורים, מערכות יחסים, וחוויות", כותב שמוליק כורזים, יזם ואוצר תערוכת 'כוכבים בשמי חדרה', שתוצג בחול המועד סוכות במוזיאון 'החאן'. מי שסיפורם נפרש בתערוכה הן דמויות מיתולוגיות כגון שולם שוורץ, עדי גורדון, התאומים ליובין, אורית אברמוביץ, אפרת אמיר, שורה רפופורט, נתן שפירא, נח אוקראניץ, ועוד ספורטאים רבים וטובי שבנו את היסטוריית הספורט החדרתי המפוארת מאז קום המדינה. לצד ההישגים הנפלאים, התערוכה מתמקדת באחווה בין הספורטאים ובין הספורטאים למאמנים ולמנהלים, על אותה שותפות לאימונים, לקשיים, לחלומות, להפסדים והכישלונות וכמובן להישגים ולתארים. 

במסגרת התערוכה יוצאת הדופן, שתיפתח כאמור בחול המועד סוכות, הופק קטלוג, המכיל רגעים מתוך ההיסטוריה הספורטיבית של העיר בענפי האתלטיקה, הכדוריד, טניס השולחן, הכדורסל וכמובן הכדורגל, שהצמיחו אלופים חדרתיים ברמה הלאומית. את הקטלוג, פריט חובה בכל בית חדרתי, ניתן יהיה לרכוש במוזיאון.

באדיבות מוזיאון החאן ועיריית חדרה

לקראת השקת התערוכה, המהווה מסע בשבילי הזיכרון של הספורט החדרתי שמביא תיעוד מרגש של רגעי שיא, הישגים גבוהים וכוכבי העל שהטביעו חותם לאומי בעשורים הראשונים של המאה העשרים, קיבל ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן לידיו את הקטלוג המרגש משמוליק כורזים, עיתונאי לשעבר ויוזם ואוצר התערוכה. בקטלוג החתום, כתב כורזים לראש העיר: "תרומתך לקידום הספורט בחדרה לא תסולא בפז".

רק לאחרונה צמד הג'ודוקאים טוהר בוטבול וברוך שמאילוב, חזרו מטוקיו 2020 עם מדליית ארד ומיד נכנסו גם הם להיסטוריית הספורט החדרתי. ראש העיר, שרואה בקידום הספורט החדרתי חשיבות עליונה, ציין כי עם היבחרו לראשות העיר, שם את הספורט כאחד מיעדי השינוי שברצונו לחולל. "שאפתי להחזיר את חדרה אל מפת הספורט הלאומית. כלל ידוע הוא שהצלחה בספורט היא בראש וראשונה, ניהול נכון ומתקנים" אומר גנדלמן. "לכן דרשתי שכל קבוצות הכדורגל תתאחדנה לקבוצה עירונית. מהרגע שקם האיחוד יצאנו לתכנית חומש בדרך לליגת העל. לשמחתי הרבה, הדרך התקצרה ותוך 3 שנים הגענו אל הארץ המובטחת, ליגת העל ממנה נעדרנו 40 שנה." 

עוד הוסיף גנדלמן, "חזון הספורט לא מתמקד רק בענף הכדורגל. זה היה הצעד הראשון, כדורעף הנשים וכדורגל הנשים גם בליגה הלאומית. עכשיו אני מצפה שגם הכדורסל יחזור לליגה הבכירה ואהיה שמח אם נפתח מחדש את האתלטיקה, הכדוריד, ההתעמלות, השיט וטניס השולחן. בתחום המתקנים, עשינו לא מעט צעדים מהותיים. אולם ה'אנרבוקס', המשמש את הכדורעף ואת הכדורסל, הפך למתקן לאומי המארח משחקים בינלאומיים, הוא כרגע היהלום שבכתר. הקמנו שני מגרשי אימונים סינתטיים בכדורגל, האושר יהיה מושלם ברגע שנגזור את הסרט בחנוכת איצטדיון הכדורגל העירוני המתוכנן במזרח העיר."

תערוכת 'כוכבים בשמי חדרה' תוצג ברחוב הגיבורים 74 (מוזיאון 'החאן' חדרה) בין התאריכים 24.9-30.11.21 בימים א', ג', ה' בין השעות 10:00-16:00, וכן בימים ב' וד' בין השעות 10:00-14:00 ובימי שישי בין השעות 9:00-12:00

עלות כניסה לתערוכה בלבד: 15 ₪

עלות כניסה לסיור משולב במוזיאון+ כניסה לתערוכה: 25 ש"ח

בתמונה: אורית אברמוביץ, אלופת אסיה בשנת 1974 בקפיצה לגובה. החזיקה בשיאה הישראלי במשך 10שנים. ילידת חדרה והתאמנה בהפועל חדרה בהדרכת שורה רפפורט. קרדיט: ארכיון מוזיאון ה"חאן".

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות