30.07.2021

יום שישי

קרדיט – צילומים אלי דדון

סיעוד מתחדש בכרמל

קות ורעננות. האחות אורלי גטניו-הפלינג מונתה כמפקחת הסיעוד של החטיבה הפנימית, האחות  נאילה סרור מונתה כמתאמת ההשתלות החדשה של ביה"ח, והאחות נאדיה סמניה מונתה כמנהלת הסיעוד של מחלקת התאוששות.

" אני גאה במינויים החדשים שלנו, אומרת אהובה טל מנהל הסיעוד של ביה"ח כרמל. מדובר באנשי צוות ברמה המקצועית הגבוה ביותר כולן מוכשרות ומעולות. אני בטוחה שיחד עם הנהלת הסיעוד וכל צוותי הסיעוד במחלקות השונות נמשיך להוביל את הסיעוד של כרמל לפסגות חדשות של הצלחה ".

האחות אורלי גטניו-הפלינג מונתה כמפקחת הסיעוד בחטיבה הפנימית שהיא החטיבה הגדולה ביותר בביה"ח עם יותר מ 100 מיטות אשפוז ב 4 מחלקות פנימיות, בנוסף היא תפקח ותהיה אחראית גם על המחלקה הנוירולוגית, המחלקה הגריאטרית והמחלקה הנפרולוגית. במסגרת תפקידה תהווה אורלי גורם מקשר בין ההנהלה לשטח בהעברת תכנים ונהלים, בניית תוכניות עבודה ,פיקוח, הטמעה וחניכה של אנשי צוות חדשים. בין הדברים שחשובים לה הינו מיצוב והעצמת האחיות בחטיבה, זיהוי פערים בבטיחות ובטיפול במטופל, ביסוס חשיבה קלינית תוך דגש על קבלת החלטות בעשייה הקלינית ,לימוד דרכי חשיבה מקצועיות, פיתוח מיומנויות והעצמת הידע תוך חיבור לספרות המקצועית. 

לדברי אורלי חשובה לה עבודת צוות, עבודה לפי נהלי עבודה, סטנדרים אחידים ומקצועיים ושיגרות ניהול. " אני דוגלת בדבריה  של מייסדת מקצוע הסיעוד פלורנס נייטינגל שטענה כבר לפני 200 שנה ועדיין רלוונטי "שסיעוד הוא כמו אומנות מתקדמת, אם תעמוד במקום משמע תלך אחורה" ישנה חשיבות רבה להמשיך במאמצים  לחקור יותר על מנת להתקדם ולהוביל את מקצוע הסיעוד קדימה."

בתפקידה הקודם שמשה אורלי במשך 12 שנה כמנהלת הסיעוד של מחלקה פנימית ג', היא בוגרת תואר ראשון במנהל מערכות בריאות מהמכללה האקדמית עמק יזרעאל, תואר שני בגרונטולוגיה מאוניברסיטת חיפה ומסיימת בימים אלו תואר שני נוסף בסיעוד עם התמחות בחוסן ארגוני באוניברסיטת חיפה. במסגרת לימודיה חוקרת את הקשר בין אסטרטגיות הערכת סיכון לנפילות והערכת ניידות בקרב זקנים באשפוז אקוטי. בנוסף היא שותפה כסגנית בוועדה המייעצת לאחות ראשית ארצית וראש מנהל הסיעוד במשרד הבריאות, בנושא איתור חולים הזקוקים לעזרה בניידות, ושותפה ויוזמת פרוייקטים רבים בכרמל. 

אורלי בת 41 תושבת חיפה נשואה לטל חוקר סייבר במשטרת ישראל ואמא גאה לראם בן 15 ורום בן 12.

האחות נאילה סרור מונתה לתפקיד מתאמת ההשתלות של כרמל. במסגרת תפקידה תהיה נאילה אחראית על הקשר עם משפחות שיקריהם נפטרו והם מוכנים או רוצים לתרום איברים. היא תדאג ללוות את המשפחות התורמות בכל התהליך הארוך בסבלנות והמקצועיות הנדרשת. בתפקידה תעבוד האחות נאילה בצמוד עם ד"ר אריק עדן מנהל היחידה לטיפול נמרץ נשימתי ונאמן ההשתלות של כרמל.

" החזון שלי אומרת נאילה הוא להדריך ולהעלות את המודעות לתרומת איברים בקרב הצוותים על החשיבות התרומה ושיתוף הפעולה. אני רוצה להעלות את המודעות בקרב המזגר הערבי ממנו אני באה, מגזר בו לצערי ההיענות לתרומת איברים נמוכה. אני רוצה להעלות את המודעות לתרומות ע"י הליכה לבתי ספר, למוסדות ולארגונים גדולים ליצור פגישות ומפגשים עם אנשי דת במגזר, לשתף אותם בשיח כדי להעלות את המודעות ולהגביר את כמות התרומות ". 

נאילה הגיעה לכרמל בשנת 1984 עבדה כאחות בכירורגית ב' .בתפקידה האחרון שמשה כמנהלת ההדרכה במחלקה לניתוחי לב. נאילה בעלת תואר ראשון בסיעוד מאוניברסיטת חיפה, בוגרת קורסים, על בסיסי הדרכה קלינית בסיעוד וטיפול נמרץ כללי, קורס מניעת העברת זיהומים בבית חולים ובקהילה קורס המודיאליזה ודיאליזה פריטוניאלית ועוד.

נאילה סרור בת 58 תושבת שכונת כבביר שבחיפה, נשואה לרושדי ואמא לנדין בת 30 עורכת דין, חאמדה בן 28 בוגר תואר ראשון בקרימינולוגיה ולרין בת 26 עובדת סוציאלית .

האחות נאדיה סמניה מונתה כמנהלת הסיעוד של מחלקת התאוששות. 

בכרמל 4 יחידות התאוששות, התאוששות חדר ניתוח גדול עם 10 מיטות טיפול והשגחה שם מקבלים את החולים לאחר ניתוחים ובמידת הצורך היחידה מקבלת לטיפול גם חולי טיפול נמרץ כאשר היחידה לטיפול נמרץ מלאה. התאוששות ברנטגן, התאוששות במחלקת יולדות, והתאוששות נשים ו IVF. ביחידת ההתאוששות בכרמל עוברים מאות חולים בחודש. כל צוות מחלקת התאוששות הינו בוגר קורס טיפול נמרץ . במחלקת התאוששות נמצאים חולים לאחר ניתוח המתאוששים ביחידה ומושגחים  עד לעלייתם למחלקה. השגחת החולים  יכולה להיות משעה לאחר הניתוח ועד 24 שעות. נדיה נבחרה גם כאחות מצטיינת של המחלקה. בתפקידה האחרון היתה סגנית אחות אחראית ביחידת ההתאוששות במשך 3 שנים. נאדיה בוגרת תואר ראשון במנהל מערכות בריאות מהמכללה האקדמית עמק יזרעאל ובעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת בן גוריון. כמו כן היא בוגרת קורסים רבים בהם, הכשרה בטראומה מביה"ח הדסה, קורס מפעילי על במערכת מאטה-ויזן, קורס מידענות טכנולוגית בבריאות מהמרכז האקדמי לב, קורס לניהול סיכונים וקורסים והכשרות נוספות. נאדיה בת 55 תושבת חיפה נשואה לנימר רופא בביה"ח בחיפה, ואימא לרביע בן 18 שסיים תיכון השנה.

" אני מאמינה, מסכמת נאדיה שאוכל להוביל את המחלקה למקום גבוה יותר להשקיע בצוות ולהוביל את המחלקה למקום אקדמאי. אני שואפת  להפוך את התאוששות לשדה קליני מבחינה אקדמית להוביל עבודות ופרויקטים על מנת לקדם את הטיפול המקצועי הטוב ביותר למטופלים עם יחס חם ומיוחד למשפחות " .

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הבלאגן ברחוב הסייפן – עקיצה ב 54 שניות

אפילו חיפאים ותיקים ומנוסים ייאלצו להודות במבוכה שאינם יודעים היכן ממוקם רחוב סייפן. מדובר ברחוב קטן ושליו ללא מוצא באורך כולל של כ200 מטר, הממוקם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות