04.07.2022

יום שני

סיכום תפיסות כלי נשק במחוז צפון מתחילת השנה

החודש הראשון של שנת 2021 נפתח במחוז צפון בהיקף תפיסות נשקים גבוה ב-40% מממוצע התפיסות בשנת 2020.
במהלך חודש ינואר של שנת 2021, נתפסו במחז צפון:
▪️52 רובים ואקדחים.
▪️29 רימונים
▪️13 מטענים
▪️עשרות בקת"בים זיקוקים וכוורות זיקוקים.
▪️אלפי כדורים ותחמושת מסוגים שונים.

קרדיט: דוברות המשטרה

כנגד 33 חשודים הוגשו כתבי אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים בעבירות של סחר באמצעי לחימה, ארועי ירי והחזקת אמל"ח.
הפעילות הענפה נגזרת מהמדיניות אותה מוביל מפקד מחוז צפון – "ליבש את הביצה במקום לטפל ביתושים", ואשר נותנת דגש על תפיסת העבריינים שסוחרים בנשק או באמצעי לחימה ולא רק על תפיסת כלי הנשק עצמם. במסגרת מימוש המדינות, צוותי משימה יעודים מופעלים בישובים וסביבתם, ומבצעים פעילות סמויה וגלויה לאיתור סוחרי כלי נשק, נתיבי ההברחה ועבריינים המחזיקים ומשתמשים בכלי הנשק. בנוסף פרוסים כוחות בתוך ובקרבת הישובים על מנת לתת מענה מהיר לכל ארוע ירי תוך ניסיון לתפוס את המבצעים.

קרדיט: דוברות המשטרה


שתי דוגמאות למקרים בהם נתפסו עבריינים חמושים והוגש נגדם כתב אישום ובקשה למעצרם עד תום ההליכים מתוארים להלן:


🔹במקרה אחד, במשטרת ישראל התקבלה הודעה על ארוע ירי בישוב יפיע, כוחות של לוחמי משמר הגבול הוזנקו למקום ואיתרו רכב שנמלט מהמקום, לאחר מרדף בסמטאות הכפר, החשוד ברח מהרכב רגלית ונלכד על ידי שוטרי מג"ב שרדפו אחריו.  בנתיב הבריחה נתפס אקדח FN, שבאמצעותו על פי החשד, בוצע הירי. בהמשך החקירה עלה כי התרמילים שנתפסו בזירת הירי תואמים לאקדח. כנגד החשוד הוגש כתב אישום בעבירות של: – נשיאת נשק, העונש הקבוע בחוק הוא 10 שנות מאסר. – ירי בשטח בנוי, העונש הקבוע בחוק 5 שנות מאסר.תפיסת הנשק ומעצרו של החשוד מנעו ארועי ירי נוספים שהיו עלולים להביא לאבדות בנפש.
🔹במקרה אחר, לאחר חקירה סמויה נתפס במטבח של בית בכפר שיבלי רימון רסס החשוד בשנות ה-60 נעצר והוגש נגדו כתב אישום בעבירה של החזקת נשק שהעונש הקבוע עליה בחוק הוא 7 שנות מאסר ובקשה למעצרו עד תום ההליכים. 

קרדיט: דוברות המשטרה
קרדיט: דוברות המשטרה

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות