21.04.2021

יום רביעי

קרדיט: דוברות המשטרה

סיכום תפיסות כלי נשק במחוז צפון מתחילת השנה

חודשיים וחצי לתוך שנת 2021 והיקף תפיסות כלי הנשק במחוז צפון ממשיך לעלות, ועומד כעת על גידול של 67% מממוצע התפיסות בשנת 2020

כוחות המשטרה ממשיכים בתפיסות בתוך ישובי החברה הערבית ובתפיסת סוחרים ומברחים של כלי נשק מתחומי הרשות הפלסטינאית ומגבולות הארץ.

במהלך החודשיים וחצי של שנת 2021, נתפסו במחז צפון:
▪️155 רובים ואקדחים
▪️108 רימונים
▪️25 מטענים ולבנות חבלה
▪️מעל 400 בקת"בים זיקוקים וכוורות זיקוקים
▪️אלפי כדורים ותחמושת מסוגים שונים

הגידול במספר כתבי האישום שהוגשו אף הוא דומה, כנגד 98 חשודים הוגשו כתבי אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים בעבירות של סחר באמצעי לחימה, ארועי ירי והחזקת אמל"ח, גידול של 58% מממוצע 2020.


הפעילות הנרחבת בה לוקחים חלק כלל כוחות המשטרה במחוז צפון נגזרת מתפיסת הפעלה מקיפה אותה מוביל מפקד מחוז צפון – "ליבש את הביצה במקום רק לטפל ביתושים",  שבמסגרת פועלות כלל יחידות המשטרה במחוז למתן מעטפת מודיעינית ומבצעית מקיפה למאבק בתופעת הנשק הבלתי חוקי, מחיסול נתיבי ההברחה והסחר של כלי הנשק דרך מאבק בארגוני הפשיעה המקומיים, ועד לתפיסת מבצעי הירי בישובי החברה הערבית.

קרדיט: דוברות המשטרה


במסגרת מימוש תפיסת ההפעלה, הזוכה לתמיכה מלאה של פיקוד המשטרה והמשרד לבטחון פנים, מופעלות היחידות המחוזיות לאיתור נתיבי ההברחה והסחר של כלי הנשק. תוך שתחנות המשטרה בישובים מפעילות כוחות משימה יעודים המתוגברים בלוחמי מג"ב, אשר מבצעים פעילות סמויה וגלויה לאיתור ספקי הנשק המקומים ועבריינים המחזיקים בכלי הנשק.


בנוסף, פרוסים כוחות המשטרה בתוך ובקרבת הישובים על מנת לתת מענה מהיר לכל ארוע ירי תוך חתירה למגע ותפיסת המבצעים.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות