28.01.2022

יום שישי

שחקן הסיבוב- עומר אצילי צילום: אסף פטוקה

סיכום השליש

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

שחקן-השליש: עומר אצילי, התגלית דין דוד, המאכזב שרי ההפתעה ג'אבר

אם נשפוט לפי השליש הראשון העונה, מכבי חיפה לא נחלשה ובמידה מסוימת גם התחזקה. היא מיומנת יותר מול קבוצות שמסתגרות מולה והמשחקים שהרבים שבהם היא פייבוריטית, מתנהלים בדרך כלל לפיה הקצב, המהיר, שלה.

כמו אשתקד מכבי חיפה נמצאת כאחד משני ראשי החץ בטבלה. השינוי הוא בשותפה, הפועל באר-שבע המחליפה במעמדה את מכבי ת"א של אשתקד, שבינתיים- עד הודעה חדשה רחוקה מאיום על הכתר.

כמובן שהעובדה לפיה נותרו שני שלישים עדיין לא מוציאה אותה סופית מהתמונה.

סדרת המשחקים בליגת הקונפרנס האירופית הבהירה כי הדרך לחזרת מכבי חיפה לשלב הבתים בליגת האלופות עוד ארוכה. יותר נכון, הפערים אפילו גדלו. לעומת זאת, בארץ היא עדיין אייקון.

ניסיתי לבחור לפי קטגוריות שונות את בולטי השליש:

שחקן השליש

עומר אצילי– יש בכלל ספק? אפשר להתווכח על ערכים, אבל אין ויכוח מקצועי: אצילי שחקן-על ברמת הליגה שלנו, המשדרג עצמו מתקופה לתקופה. שובר-שוויון שבאמצעות טכניקה גבוהה מצליח לכבוש גם כאשר הקבוצה תקועה ומשנה בעצמו מומנטום. חולק את מלכות השערים, 9, עם אלון תורג'מן מהיריבה העירונית.

תגלית השליש

דין דוד– בתחילה נראה היה כי דוד, שחקן הרכש מאשדוד, מתאקלם לאיטו אבל לא משפיע. בעצם, גם לו ציפו שייכנס בסערה. הדבר השתנה, והסקורר החדש מדורג שלישי בטבלת מלכי השערים עם 7. התרענו נגד שחרור רוקאביצה שאמנם מצליח בבאר-שבע, עם 5 הבקעות -אבל לא צפינו אז שדוד יכנס לכושר מסחרר. בקצב הזה הוא עוד יגיע לנבחרת הלאומית. רכש פחות נוצץ לכאורה, אבל יעיל יותר מכפי שניתן היה לצפות.

דין דוד צילום: אסף פטוקה

המפתיע

מחמוד ג'אבר– הקשר שחזר מהשאלה בנוף-הגליל, הפתיע מיד עם קבלת ההזדמנות שאותה לקח בשתי ידיים. בעל ביטחון, חזק, טכניקה סבירה-פלוס. בינתיים נפצע מהעומס, אבל עוד תשמעו עליו.

מחמוד ג'אבר באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

מאכזב השליש

צ'ארון שרי– לא שההולנדי היה רע, אבל טרם נכנס לכושר המצויין שהביא אותו להבקעת 12 שערים ובישול 5 כאשתקד. בינתיים כבש רק צמד ולעתים אף נלחם על מקום בהרכב, תופעה חדשה. שיפור ביכולתו ישפר גם את מצבה של חיפה כולו.

המאכזב של הסיבוב צ'ארון שרי צילום: אסף פטוקה

ההאטה

גודסוויי דוניו– אחרי סיום העונה הפנטסטי שלו, שהביא אותו למאזן 8 שערים תוך העלמה מסוימת של חסרון רוקאביצה, טרם התאפס העונה. צמד הליגה, שער באירופה. מצד שני, התנועה מצויינת שלו לא אבדה וגם הוא עדיין יכול להשתפר. בינתיים התפרסם כי סכנין רוצה אותו, נכון לעכשיו, לא מומלץ לשחרר את דוניו.

גודסווי דוניו צילום: אסף פטוקה

המנהיג

בוגדן פלאניץ'- יותר ויותר מדגיש את העבודה שהוא אחד הזרים הטובים ביותר בתולדות המועדון. העובדה שהקבוצה ספגה רק 11 שערים, למרות שגיאות בהגנה, חתומה על שמו. סיפור הצלחה.

בוגדן פלאניץ' צילום: אסף פטוקהשתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות