24.06.2021

יום חמישי

קרדיט הרווי ספיר

סוף עידן הבנייה הבזבזנית: תכנית תגבור זכויות בניה ועירוב שימושים באתרים המיועדים למבני ציבור

ראש העיר עינת קליש רותם : "התכנית מסמלת את סוף עידן הבנייה הבזבזנית של מבני ציבור, שלא ניצלו קרקעות חשובות באופן מיטבי. במקום בניינים חד קומתיים שחולשים על קרקעות גדולות, מעתה נקדם בניה ציבורית מושכלת שתשתלב בתכנון האורבני ותאפשר הליכי התחדשות עירונית בכל העיר".

ועדת המשנה לתכנון ובניה החליטה להמליץ בפני הוועדה המחוזית על הפקדתה של תכנית
"חפ / 2000 / אב"צ – תגבור זכויות באתרים למבנים ומוסדות ציבור". 

התכנית נועדה לאפשר ניצול אופטימלי של שטחי בניה יקרים ולהתאימם לצרכי הציבור שהולכים וגדלים, ולמדיניות התכנון העדכנית והמודרנית. לא עוד מתנ"ס או גן ילדים על קומה אחת, אלא אפשרות לבנות בקומות ולשלב פונקציות קהילתיות וציבוריות שונות במתחם אחד, תוך ניצול טופוגרפיה לכניסות שונות, ולחיבורים טובים יותר לשכונה.

מדובר בניצול טוב יותר של קרקעות, שקיים בהן מחסור תמידי, בעיקר בשכונות וותיקות אשר עוברות תהליכי התחדשות. על מנת לתת מענה למחסור בקרקעות לצרכי הציבור, התכנית מתגברת את זכויות הבנייה בשטחים אלה.

בתוך כך, תאפשר התכנית עירוב שימושים לרבות שימושים מסחריים נלווים לשימושים העיקריים במבנה וכן חניונים ציבוריים. כמו כן מאפשרת התכנית מעבר חופשי ורצוף להולכי רגל לצורך שיפור הנגישות והשתלבותם במרחבי השכונות – בניגוד למצב הקיים בו מגרשים ציבוריים נבנו בניצול נמוך, ויצרו אזורים לא מנוצלים בשכונות. 

במקביל השלימה העירייה סקר תכניות נרחב באזורים בהם קיימת תנופת התחדשות וזאת על מנת להבטיח כי פריסת מוסדות הציבור תיתן מענה לצרכים העתידיים של העיר. 
התכנית אושרה פה אחד ע"י כל חברי הועדה מתוך הבנה כי הפיתוח העירוני המתבצע במסגרת התחדשות עירונית בכל רחבי העיר מחייב קפיצת מדרגה במימוש הבניה הציבורית במגרשים המיועדים לכך.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות