19.01.2022

יום רביעי

אילוסטרציה

סודותיה של מריה(סיפור חקירה)

היה זה בוקר יום ראשון, שהגיע אלי אורי (שם בדוי) שהינו חבר וותיק שלי משכבר הימים. אורי התקשר אלי כבר ביום שישי בסערה וביקש להגיע בדחיפות ביום ראשון ואכן הגיע למשרדי – אמנון  רודס משרד חקירות, אני מקבל את אורי וזה מתחיל לספר לי במה מדובר . 

אורי היה מאוד לחוץ והרגשתי כי חש אי נוחות רבה, מכיוון שהמקרה גרם לו להרגיש מתח ועצבים. אורי התחיל לדבר ולספר כי יש להם עוזרת בית בשם מריה (שם בדוי), אשר מגיעה אחת לשבוע (בדרך כלל בימי שישי, למעט פעמים חריגות) והיא כבר כ-6 שנים איתם, ממש כמו בת בית. לפי דבריו של אורי היה נשמע שהוא המום וגם תוך כדי שמדבר, אינו מבין איך בכלל הגיע למצב שהינו חושד במישהי שנמצאת אצלו בבית כל כך הרבה שנים ומרגישה בנוח לגעת ברכוש ובכסף שלו ושל אשתו. 

אני, שכבר יודע כמה קל להאשים עוד לפני שנבדקה הבעיה, אמרתי לאורי שלא יהיה פזיז ושינסה לחשוב על עוד אפשרויות ובסופו של דבר האמת תתגלה, אז שלא יהיה מודאג.  

אורי לא רצה להמתין וכי הוא דיי בטוח בחשדותיו ופשוט צריך הוכחה על כך. סיכמתי עם אורי שנתחיל את ימי המעקב החל מום שישי הקרוב, שמריה תגיע אליהם ואז נראה כיצד להמשיך מכאן. 

הגעתי ביום שישי כפי שהבטחתי ליום מעקב הראשון. כאשר אני קולט ע"פ התיאור שאורי מסר לי את מריה, אשר מגיעה לעוד יום עבודה. קלטתי בחורה בשנות ה30 המוקדמות לחייה, נראית מטופחת כמו מישהי שכלל לא ניתן לזהות עליה שהיא בדרך לעבודה במשק בית, אלא יותר כאשת עסקים, מדוגמת עם חליפה יוקרתית ועקבים. עקבתי אחריה עד שכבר עלתה לדירה ושם כבר הייתי צריך לחשוב באופן יצירתי איך אני נכנס כדי לצפות במתרחש. 

בתאום מראש עם אורי, קבענו שאגיע לבית כד להתקין מצלמות וגם לנסות להישאר ולהבין מי זאת מריה. בתור אמנון רודס חוקר פרטי אני חייב לעשות הכול כדי להוציא את המיטב עבור לקוחותיי ולעזור להם להוציא את האמת לאור. דפקתי בדלת הבית ואורי פתח לי את הדלת. אורי כאמור היה צריך לצאת לסידורים וכמו בכל יום שישי הוא יצא לסידורים, גם אשתו עדנה (שם בדוי) כבר לא הייתה בבית וגם לא יודעת מהעניין עד הכול יתברר. אורי הרגיש שלא רוצה עדיין לספר לעדנה אשתו משום שעדנה עלולה לקחת את זה קשה מידי ואף עלולה להרוס את התוכנית לתעד את מריה במצלמות. בכל אופן, ניסינו אני ואורי להתנהג רגיל כאילו הגעתי להתקין משהו בבית. מריה בינתיים ניקתה את הסלון, נראתה בחורה חביבה ונחמדה, עם מבטא כבד. ניסיתי לשוחח איתה ולהבין מי היא וכמה זמן היא בארץ. היכן גרה. מריה תוך כדי עבודה שיתפה פעולה וסיפרה שהיא עובדת למחייתה כעוזרת משק בית וביום היא גם משלבת עבודה סיעודית עם קשישים. הבנתי עם עצמי שמריה עוברת חיים לא פשוטים אולם, ע"פ מצג השווא היה נראה כלפי חוץ כי מריה חיה חיים ראוותנים ונוצצים והמצב כלל אינו כך. מריה המשיכה לספר שעלתה לפני כמה שנים לארץ ישראל וישר החלה לעבוד אצל הזוג וכך קשקשנו דקות ארוכות.

תוך כדי שאני מתקין מצלמות ועובר להתקין מצלמות בחדרים, השארתי סכום נכבד מאוד של כסף באחת המגירות שבשידה ויצאתי מהחדר. יצאתי לכיוון הסלון, אמרתי למריה תודה רבה ויום טוב וכך יצאתי מהדירה. לאחר בערך 40 דקות, אני מסתכל בעדשת המצלמה וקולט שמריה נכנסת לחדר של הזוג ופותחת את הארון, כאילו מחפשת משהו. לאחר מכן עוברת לשידות ופתאום רואה בעדשת המצלמה שמכניסה את הכסף שהשארתי במגירה בתוך הכיס. 

קלטתי אותך חשבתי לעצמי וישר התקשרתי לבשר זאת לאורי. יש לנו את זה, השארתי באחת המגירות סכום של 2000 ₪ במזומן ואכן מריה הכניסה את הכסף לכיס. בשלב הזה הרגשתי מצד אחד טוב שנתפסה על חם ומצד שני הרגשתי כמה זה נורא להגיע למצב כזה שבו בן אדם צריך לגנוב. 

אורי הגיע ישר לבית וביקש ממני להגיע גם. יחד דיברנו עם מריה על מה שנראה במצלמות ואף הראנו לה את הכול ואורי הסביר לה שחשד בה קודם והחליט לבדוק זאת עם איש מקצוע וגם חבר וותיק. 

המקרה היה מאוד לא נעים ומריה החלה לבכות ולהשפיל מבטה. היא מהר מאוד הבינה כי התנהגותה לא הייתה תקינה בלשון המעטה והיא התנצלה שוב ושוב וביקשה לעשות הכול כדי שלא יגיע למצב של תלונה במשטרה. מריה גם עוד סיפרה תוך כדי דמעות שיש לה משפחה ברוסיה שהיא מעבירה להם כסף מידי חודש והיא במצב כלכלי קשה. הרגשתי בנוח לפתוח את הכול בפני מריה ולשאול אותה, איך זה שהיא כלל לא נראית ככה למראית ככה, ואי אפשר בכלל להבחין שזה מה שעושה למחייתה. מריה הרגישה נבוכה וסיפרה שאחרי שמסיימת את עבודתה, יש לה עבודה נוספת שהיא צריכה להגיע בהופעה כזאת. שניסינו לברר במה מדובר מריה השיבה שאסור לה לומר כי אחרת עלולה להסתבך. לא המשכתי לשאול כי הבנו שמדובר בנושא רגיש מאוד למריה. לאחר כחודש מאז המקרה הבנתי מחברי אורי שהוא נתן הזדמנות נוספת למריה אך ביקש להציב מצלמות אבטחה סמויות בביתו לכל מקרה, כך שמדי פעם יוכל לעקוב בעצמו. 

אמנון רודס משרד חקירות.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

יוחנן וולאך
חדשות היום

תנו קרדיט לקבוצות הפריפריה

יוחנן וולאך, מכוכבי נבחרת ישראל למונדיאל מכסיקו-70', סוקר את השינויים הדמוגרפיים של קבוצות ליגת העל  בעשרות השנים האחרונות.  מרכז הכובד יצא, ובצדק, מגוש דן והתפרס

חדשות היום

עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ בקרית אתא

העבודות מתבצעות במסגרת שיקום שכונות ותיקות בכל העיר במסגרת תוכנית הפיתוח העירונית, החלה עיריית עיריית קרית אתא בביצוע עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ כחלק משדרוג

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות