18.05.2022

יום רביעי

צילום: דוברות עיריית חדרה

נשיא המדינה למ"מ ראש עיריית חדרה: "גאה בעיר חדרה על עמידה נחושה ותפקוד למופת"

נשיא המדינה יצחק הרצוג ומ״מ ראש העיר חדרה בפועל ניר בן חיים שוחחו יממה לאחר הפיגוע: ״גאה בעיר חדרה על עמידה נחושה ותפקוד למופת״.

נשיא המדינה יצחק הרצוג ומ״מ ראש העיר חדרה בפועל ניר בן חיים שוחחו יממה לאחר הפיגוע בחדרה. בשיחה בין האישים, התעניין הרצוג במצב תושבי העיר וסיפר לבן חיים כי הוא גאה בעיר חדרה על העמידה הנחושה מול האירוע הקשה. הרצוג גם שיבח על הנהגת העיר על הקרנת ביטחון ומנהיגות מול התושבים בשעת מבחן.   

בן חיים הודה להרצוג על השיחה, עדכן את הנשיא במצב הפצועים והזמין אותו לביקור רשמי בחדרה. בשיחה הזכיר הרצוג את השורשים המשפחתיים שלו בעיר חדרה ושיגר גם את הערכתו למסירות והמקצועיות של אנשי המרכז הרפואי ״הלל יפה״ המטפלים בנפגעי הפיגוע. 

מ״מ רה״ע חדרה בפועל ניר בן חיים עדכן בסיום את הנשיא על מאמציו ביממה האחרונה להשבת השגרה לעיר ופעילותו מול גורמי הממשלה להקצאת משאבים לחיזוק מרכיבי הביטחון העירוניים.

מלבד השיחה עם הנשיא, בעיריית חדרה מנסים לאסוף את השברים מפיגוע הטרור שהיכה את העיר ביום ראשון האחרון, בעירייה כינסו הערכת מצב מיוחדת, האבטחה סביב מוסדות החינוך בעיר תוגברה ומ"מ ראש העיר ניר בן חיים פנה לשרת הפנים איילת שקד במטרה להביא לתגבור תקציב ביטחון העירייה.

צילום: דוברות עיריית חדרה

״הלב שלנו עם המשפחות השכולות שאיבדו את יקיריהם בפיגוע הקשה. אנו שולחים ברכת החלמה מהירה לפצועים. תגברנו את כוחות הביטחון במוסדות החינוך, גני הילדים ובמקומות המרכזיים בעיר כדי להחזיר לתושבי חדרה את תחושת הביטחון. עם כל הקושי שבדבר, חדרה תשמור על שגרה מלאה בעיר ורציפות תפקודית למרות הפיגוע ההרסני. זוהי העוצמה והחוסן שלנו שנדרשים בשעה הזו. חדרה חזקה ביחד״, כך אמר ניר בן חיים, מ"מ ראש עיריית חדרה בפועל, לאחר הפיגוע הרצחני שהתרחש בעיר ביום ראשון בערב ובמסגרתו נהרגו שני לוחמי מג"ב, רש"ט שיראל אבוקרט ורש"ט יזן פלאח, ונפצעו חמישה נוספים.

מיד עם הדיווח על האירוע הקשה, ולאחר שביקר במקום וקיבל עדכון מהמשטרה וכוחות הביטחון, כינס בן חיים הערכת מצב מיוחדת, ובה התקבלו ההחלטות על התנהלות כל הגורמים העירוניים במטרה להשיב את השקט לעיר ואת תחושת הביטחון לתושבים. במקביל הואר בניין העירייה בצבעי הדגל כחול ולבן. ההחלטות המשמעותיות שהתקבלו היו לפתוח קו חם פעיל במוקד העירוני 106 שמאויש על ידי פסיכולוגים ועובדים סוציאליים, לטובת תושבי ותושבות העיר שחשים חרדה. ביום שני בבוקר תוגברה האבטחה בסביבת גני הילדים ומוסדות חינוך, ולצורך כך הוסטו כלל כוחות הפיקוח והשיטור העירוניים.

צילום: דוברות עיריית חדרה

ביום שני גם הופעל קו חם להורים ולתלמידים בעיר למתן מענה רגשי ונפשי מטעם השירות הפסיכולוגי. בדיון משותף עם הנהלת המחוז במשרד החינוך הונחו הצוותים החינוכיים לפתוח את יום הלימודים במוסדות החינוך בשיח חינוכי עם התלמידים והתלמידות להפגת חששות ועידוד רוחם. בכל מוסדות החינוך בעיר נערכה פעילות חינוכית בעקבות הפיגוע ובחלק מבתי הספר הוקמו פינות זיכרון לזכרם של ההרוגים. כמו כן, הוצבה פינת זיכרון בכניסה לבניין העירייה. 

הנהגת העיר הגיעה ביום שלאחר הפיגוע למרכז הרפואי הלל יפה לבקר את הפצועים ולחזק את בני המשפחה. כמו כן, נציגי עיריית חדרה השתתפו בהלוויות ההרוגים. 

בהנחיית ראש העיר בפועל, העיר חזרה לשגרת חיים, וכל האירועים התקיימו כפי שתוכננו. בין היתר, נערך מופע מיוחד לאזרחים הוותיקים במסגרת חודש האישה בכיכובה של מירי אלוני. ראש העיר בפועל, יחד עם מ"מ ראש העיר מלכיאל אלבז וסגני ראש העיר שלמה בוזגלו ורומן גישר, הגיעו לאירוע, שוחחו עם התושבים וחיזקו אותם וכמובן שלחו ברכת החלמה מהירה לפצועים ותנחומים למשפחות השכולות. אלוני עצמה הקדישה שיר לזכרם של הרוגי הפיגוע.

בימים האחרונים מגיעים לכיכר המשטרה תלמידים ובני נוער, ומדליקים נרות זיכרון לזכרם של ההרוגים. עוד התקיים ערב שיח עם חניכי ומדריכי תנועות הנוער, בו שוחחו על הפיגוע והתחושות הקשות בעקבותיו. 

בעקבות הפיגוע, אחת המסקנות של בן חיים הייתה כי חדרה חייבת להיות מרושתת במצלמות בפריסה רחבה. מ"מ ראש העיר בפועל פנה לשרת הפנים איילת שקד, בבקשה לקדם את הנושא במהירות האפשרית. 

צילום: דוברות עיריית חדרה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות