24.07.2021

שבת

צילום: קובי גדעון / לע"מ

נשיא המדינה השתתף בטקס קבלת ספינת הטילים החדשה של זרוע הים – אח"י מגן

"בימים האלה, של משבר לא פשוט שעובר על החברה הישראלית, אתם עוגן של ממלכתיות, של פטריוטיות, של מחויבות בלתי מתפשרת ללא משוא פנים, לביטחון ישראל. אתם הגאווה שלנו, גאווה ישראלית אמיתית" נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נשא דברים הערב, יום רביעי, ט"ז בכסלו, 2 בדצמבר, בטקס קבלת ספינת הטילים החדשה אח"י מגן שנערך בבסיס חיל הים בחיפה. אח"י מגן היא אחת מארבע ספינות ״סער 6״ חדשות, שמטרתן להגן על אסדות הגז ועל השטח הימי כולו. בטקס השתתפו הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי ומפקד זרוע הים אלוף אליהו שרביט.

צילום: קובי גדעון / לע"מ

 בשבוע שעבר נמסרה הספינה במספנות בגרמניה לידי זרוע הים הישראלית בטקס חגיגי. הנשיא שלח מסר מוקלט ללוחמים עם הפלגתם אל חופי ישראל וברך: "לוחמי אח"י מגן כאן רובי מירושלים. אנחנו מצדיעים לכם! הפליגו בשלום חצו את הים בסערה ובואו הביתה אל חוף מבטחים. כולנו מחכים לכם." במהלך הטקס סקר הנשיא את שורות צוות הספינה, ונשא דברים: "זרוע הים הוכיחה שבכוחה ליזום, לתכנן, להוביל ולבצע מהלך התעצמות רציני, ארוך טווח, שיענה על צרכיה האסטרטגיים של מדינת ישראל – החל בשמירה על העליונות הימית שלנו באזור, וכלה בהגנה על אסדות הגז, ואבטחתם של נתיבי המסחר והייבוא לישראל.

הפרויקט ארוך השנים הזה, שעוד לא הגענו לסיומו, היה כרוך בשיתוף פעולה הדוק עם התעשייה הביטחונית של גרמניה. וזאת לצד העובדה שציוד הלחימה שיותקן על הסטי"לים הוא מתוצרתן המשובחת של התעשיות הביטחוניות שלנו, כחול-לבן," הנשיא ביקש להודות לנשיא גרמניה שטיינמאייר ולקנצלר אנגלה מרקל על מחויבותם לביסוס היחסים האסטרטגיים בין המדינות. עוד ציין הנשיא כי מערך הסטי"לים החדש של ספינות הסער 6 עתיד לשלב נשים לוחמות, בוגרות קורס חובלים, שיהוו רבע מהכוח הלוחם על הכלים. הנשיא אמר: "זרוע הים, וצה"ל, מוכיחים בכך, שוב, את החיבור שלהם לחברה הישראלית, ואת הרלוונטיות של צה"ל כצבא העם בישראל – צבא של כל העם, של כולם."

צילום: קובי גדעון / לע"מ

 "אנשי זרוע הים רגילים לשרת במשך תקופות ארוכות בלב ים, הרחק מהבית, אבל אין לי ספק שהחוויה הזו היתה אתגר של ממש – לכם, וכמובן, לבני משפחותיכם היקרים, שנרתמו אף הם למשימה הלאומית. אתם חתני השמחה של האירוע הזה! אתם היסודות שעליהם מושתת הפרויקט החשוב הזה, ועל כן אני מבקש, בשם כל העם בישראל, לומר לכם, לכולכם, תודה.

בימים האלה, של משבר לא פשוט שעובר על החברה הישראלית, אתם עוגן של ממלכתיות, של פטריוטיות, של מחויבות בלתי מתפשרת, ללא משוא פנים, לביטחון ישראל. אתם הגאווה שלנו, גאווה ישראלית אמיתית." לאחר מכן גזר הנשיא את הסרט, וסייר בספינה כשהוא מלווה על ידי הרמטכ"ל ומפקד זרוע הים.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הספורטאים החיפאים לטוקיו 2020

בעוד פחות מיומיים תצא לדרך אולימפיאדת טוקיו 2020 שנדחתה לקיץ 2021 עקב משבר נגיף הקורונה.האולימפיאדה עצמה תתקיים תחת לא מעט הגבלות עקב הנגיף שעדיין מתפשט

פרשת השבוע

פרשת ואתחנן-נחמו

כניסת שבת: 19:14יציאת שבת: 20:26 באמצע יום עבודה הבוס שלך צורח עליך, אחד מחבריך לעבודה שם לך רגל ו"גנב" לך פרויקט עליו עבדת זמן רב,

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות