18.05.2021

יום שלישי

קרדיט: בית המשפט העליון

נשיא ביהמ"ש המחוזי חיפה ביקר בכלא דמון

נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט רון שפירא,  ומנהלת לשכתו הגב' אתי עטיאס, ביקרו אתמול, יום ד' ה- 21.04.2021, במתקן המעצר בהיכל בחיפה כדי לוודא מוכנות לחזרת העצורים לבית המשפט, וזאת לאחר תקופה של יותר משנה שחלק מהתיקים הפלילים נשמעו כאשר העצורים לוקחים חלק בדיון באמצעות מערכת ויעוד חזותי – VC

אנשי יחידת נחשון דווחו שהכול ערוך ומוכן. יצוין כי בעת הביקור היו רשומים כבר 42 עצורים שיגיעו היום, יום ה' ה- 22.04.21 לדיונים, והערכת אנשי נחשון הייתה כי המספר יעלה עד ל 60 עצורים.

בהמשך ביקרו בכלא דמון. הביקור הוא חלק משגרת ביקורים ומטרתו הייתה להתרשם מהכלא ומתנאי הכליאה.  

הנשיא ומנהלת לשכתו התקבלו בכלא ע"י מפקד הכלא וכל סגל הפיקוד.

לאחר קבלת סקירה של מפקד המתקן על הנעשה בכלא וקבלת מענה לשאלות ממלאי תפקידים, יצאו לסיור באגפים, במסגרתו גם ביקור באגף קטינים שהם ברובם תושבי יו"ש .

הנשיא שוחח עם אסירים בגירים שתומכים בקטינים, ביקר בחדרי כיתות הלימוד שהוכשרו עבורם בכלא, בחצר הטיולים ובמטבחון המשמש אותם.

 הנשיא ביקר גם  בעמדה לקיום דיונים במערכת היוועדות חזותית וציין כי המקום נראה מסודר, מכובד ומכבד.

קרדיט: בית המשפט העליון

לאחר מכן ביקרו באגף האסירות הביטחוניות. בין היתר נשאלו האסירות על מידת שביעות הרצון מקיום דיונים באמצעות ויעוד חזותי. שתי אסירות שהציגו עצמן כדוברות של אסירות האגף דיברו בשבח קיום דיונים באמצעות מערכת ויעוד חזותי.

לפני סיום וסיכום הביקור, בשיחה עם סגל הפיקוד, ביקרו גם בכלביה של כלבי שב"ס שהזדקנו וזוכים לפנסיון וטיפול ראוי לעת זקנתם. נראה כי ההשקעה בטיפול בכלבים מלמדת על היחס החיובי של  גורמי שב"ס לגורמים נזקקים ככלל ומעוררת הערכה כדוגמא ליחס לבעלי חיים ששרתו את הציבור וזקוקים לחמלה וטיפול בשנותיהם האחרונות.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות