02.07.2022

שבת

נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות השתתפה ב״שיעור אחר״ עם תלמידי בית הספר בסמ״ת בחיפה

ביום שישי, 20.01.2021, התקיים במעמד נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות ״שיעור אחר״ מסכם לתלמידי כיתה ט' בבית הספר בסמ"ת בחיפה. השיעור הועבר על ידי נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט ד"ר רון שפירא אשר הודה לנשיאה על השתתפותה בשיעור היום

זו שנה הרביעית בה מתקיים פרויקט "שיעור אחר" בבית המשפט המחוזי בחיפה ובמהלכו הועברו שיעורים על ידי שופטים ועוזרים משפטים בנושאים מגוונים: זכויות קטינים במשפט, חופש הביטוי באינטרנט, נהיגה בשכרות, זכויות בעלי חיים ועוד.

במהלך שיעור הסיכום צפו התלמידים בקטעים מדיוני בית המשפט ובסיור וירטואלי בהיכל המשפט.

הנשיאה חיות בירכה את התלמידים ועמדה על חשיבותו הרבה של הפרוייקט בהקניית ערכים דמוקרטיים באמצעות החינוך התורם לעיצוב האישיות, לבניית העתיד של התלמידים, להשתלבות טובה בחברה תוך מימוש הזכויות והשגת שיוויון הזדמנויות. הנשיאה הוסיפה כי

המפגש הבלתי אמצעי של תלמידים עם שופטים הוא בעל ערך מוסף חשוב ויקר.

הנשיאה ענתה לתלמידים על שאלות, עמדה על חשיבות פעילותם של בתי המשפט בתקופת מגפת הקורונה וסיפרה לילדים על הרקע האישי שממנו צמחה וסיכמה: ״כל אחד שמעז לחלום והוא סקרן ושקדן יכול להצליח ולהגשים את חלומותיו. רכישת דעת והשתלבות בחברה הם הדברים שאם תתמידו בהם תוכלו להגיע רחוק״.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות