18.05.2022

יום רביעי

צוות מערך הרוקחות בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי צילום: דוברות כללית

נציגות מכובדת לכללית מחוז חיפה וגליל מערבי בכנס 27 של החברה הישראלית לאיכות ברפואה

לאחרונה התקיים הכינוס השנתי ה – 27 של החברה הישראלית לאיכות ברפואה וכמדי שנה, הכנס דן בסוגיות המרכזיות של איכות ובטיחות הטיפול הרפואי בישראל ואיכות רפואית בעידן קורונה היה הנושא המרכזי השנה.

מערך הרוקחות של מחוז חיפה וגליל מערבי הציג עבודה כפוסטר, הרצה והיה שותף בעבודת איכות רב תחומית. שהוצגה כפוסטר. אירנה מלנבסקי – הרוקחת המחוזית של מחוז חיפה וגליל מערבי הציגה יחד עם ד"ר אורה פוניה זלינגר ומג"ר רימה קויפמן, פוסטר בתחום מעורבות רוקחות קלינית במחוז בשיפור מדדי איכות בתחום סוכרת והיפרליפידמיה בדגש על תקופה הקורונה. הרוקחת דועא ספיה הציגה יחד עם צוות מרפאת כללית בן עמי פוסטר של עבודה רב סקטוריאלית ומג"ר ערין ח'טיב אלעבאסי ממרכז רפואי לין הרצתה על עבודתה במסגרת תואר דוקטורט -רוקח כשחקן חיזוק במחלקת המטואונקולוגיה לטובת שיפור איזון, שמירה על רצף טיפולי ושיפור הארעיות של תופעות לוואי בעקבות הטיפול.

"נוכחות משמעותית של מערך הרוקחות ממחוז חיפה וג"מ בכנס חשוב זה מוכיחה פעם נוספת כי למעורבות של רוקח ישנה השפעה מיטיבה על איכות הטיפול ועל היענות לטיפול. שיתוף פעולה בין הצוות מביא לשיפור באיזון מחלות כרוניות רבות במיוחד בדגש על הסוכרת כפי שהראנו בכנס. בזמן השגרה ובתקופת הקורונה, המטופל פגש את הרוקח בשכיחות גבוהה, ומפגשים אלו הביאו לתוצאות מרשימות שהוצגו בכנס" שיתפה אירנה, הרוקחת המחוזית.

בנוסף הוצגו ונידונו סוגיות מדידת איכות ובטיחות הטיפול בבתי חולים, בקהילה ועל הרצף, תוך מתן דגש לעבודת צוות לקידום איכות ומקצוענות בכל הרמות של מערכת הבריאות. הוצגו הניסיונות למדוד ולהעריך את איכות השירות וחוויית המטופל ולפעול על פי תוצאות המדידה.

מטעם החוג לסיעוד באוניברסיטת חיפה ומערך הסיעוד של מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית הציגו רינת בסל – מנהלת הסיעוד של המחוז, מונירה חמדאן, אסתר קרמר, ד"ר עמית פורת, ורד רביע, פרופ' שי צפריר פוסטר על השפעת מידת אמון האזרחים במערכת הבריאות הציבורית על ביצוע הנחיות רפואיות בתקופת התפרצות מחלת הקורונה. הפוסטר זכה במקום השני.

"לצערי, אמון האזרחים במערכת הבריאות הציבורית נחלש עם השנים בשל אי שביעות רצון מהשירות. במהלך המחקר מדדנו את האמינות בארגוני הבריאות בשל השפעתה על התוצאות הבריאותיות והכלכליות" הסבירה מונירה חמדאן, אחות במרפאת כללית טירת כרמל מערב.

"תפיסת איכות השירות מהווה מנבא עיקרי לאמון. אמון מגביר את תחושת הביטחון. במחקר מצאנו שביצוע הנחיות רפואיות קשור לאיכות השירות ומתקיים קשר חיובי בין איכות השירות הנתפסת בעיני המטופלים לבין נאמנות המטופלים. אנחנו נמצאים שם, בשביל המטופלים שלנו בכל ימות השנה. הצוותים שלנו מבצעים עבודת קודש במסירות רבה ומביאים הרבה גאווה למחוז" סיכמה רינת, מנהלת הסיעוד.

בנוסף, הוצגו עוד 4 עבודות איכות ע"י הסיעוד  בנושאים: העלאת מודעות לשימוש במיון קהילתי כמנוף לצמצום אשפוזים חוזרים – הוצגה על ידי עומר אבו סאלח, ערין דאוד ונג'את אבו סלאח, התערבות ממוקדת בקרב חולי סוכרת עם 9<  hbA1cהמטופלים בהזרקת אינסולין בתקופת מגפת הקורונה – הוצגה על ידי אורית ויזינגר, מומחית בסוכרת איזון מטופלי סוכרת בעידן הקורונה  – צוות מרפאת כללית בן עמי בקריית  אתא – הוצג ע"י מירה בן סימון ומצניחה לצמיחה – הוגש ע"י שרית כרמלי, נג'את אבו סאלח.

צוות מערך הסיעוד בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי צילום: דוברות כללית
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות