19.01.2022

יום רביעי

חברי ועדי העובדים במפגש פתיחת הקורס הכשרת הוועדים שהתקיים בהסתדרות בחיפה צילום: ההסתדרות מרחב חיפה

נפתח "הקורס להכשרת וועדים" עבור יושבי ראש וחברי ועדי העובדים במרחב חיפה

את הקורס להכשרת וועדים, בשיתוף המכון הבינלאומי למנהיגות של בית ברל מנהלת עו"ד מרים פרקש – יו"ר האגף לתרבות והשכלה ומנהלת ההכשרות המקצועיות, ההרצאות והפעילות התרבותית.

בשנה האחרונה נבחרו חברי וועדים חדשים רבים במקומות העבודה במרחב חיפה ובהתאם הוחלט ביוזמתו של משה מזרחי- יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, לפתוח שוב בבית ההסתדרות בחיפה את "הקורס להכשרת וועדים" עבור יושבי ראש וחברי ועדי העובדים במרחב חיפה, בשיתוף המכון הבינלאומי למנהיגות של בית ברל.

עשרות יושבי ראש וחברי ועדי עובדים במרחב חיפה הגיעו  לבית ההסתדרות בחיפה, לפתיחת "הקורס להכשרת וועדים", שבו הם יקבלו הרצאות מקצועיות להעשרת הידע המקצועי שלהם  יושבי ראש וחברי ועדי עובדים הגיעו ממגוון רחב של מקומות עבודה( לפי א"ב) : אגד, בנק לאומי, בתי זיקוק, גדות מסופים, האיגוד חברה להעברת טכנולוגיה, חברת חשמל, כיבוי אש, לשכת הבריאות, מועצה דתית חיפה, מועצה דתית קריית אתא, מעון נווה רם, מע"מ, משרד העלייה והקליטה, נעמת, עיריית חיפה, עיריית קריית מוצקין, אזרחים עובדי צה"ל, קופת חולים כללית, קימברלי קלארק, רכבת ישראל, ש.ל.ה, ושופרסל. 

משה מזרחי- יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה: "חברות וחברים יקרים שלי, יושבי ראש וחברי וועדי עובדים במרחב חיפה, אני מבקש לחבק ולברך כל אחת ואחד מכם, ולאחל לכם הצלחה בתפקידכם הציבורי החשוב.  אני מאמין, כי בעידן הנוכחי,  לכהן כנציג וועד עובדים איננו עוד רק אידיאולוגיה אלא גם עניין מקצועי לכל דבר ועניין. בכל הקשור לשמירה על זכויות עובדים, חלה על כולנו החובה להיות בעלי ידע ומקצועיות מקסימאלית. לצורך כך עלינו להכשיר עצמנו כדי שנוכל לתת מענה הולם וראוי לעובדים שלנו. כמי שזכה באמון ציבור העובדים  בעיריית חיפה להנהיגם כיו"ר הועד במשך שנים רבות, אני יודע איזה שליחות ציבורית גדולה אתם עושים למען ציבור העובדים בכל יום ובכל שעה, ואני גם מודע לגודל האחריות והמחויבות המונחת על כתפיכם.  אנו נדאג להעניק לכל אחת ואחד מכם את מכלול הכלים הנדרשים לעבודתכם החשובה בהגנה על זכויות ציבור העובדים והגברת כוחה של העבודה המאורגנת, תוך בניית מסלולי לימוד ייחודים מהשורה הראשונה, אשר יספקו לכם ידע רב ויכולת ליישמם באופן מעשי". 

משה מזרחי ברך את מרים פרקש על כל פועלה ועשייתה המרובה, ואמר: "אני רוצה להודות לעו"ד מרים פרקש, יו"ר האגף לתרבות והשכלה וההשתלמויות וההכשרות המקצועיות למען וועדי העובדים, אשר עושה את עבודתה עם הרבה אהבה ומסירות וחריצות למען  הענקת ההכשרות המקצועיות  לוועדי העובדים.

מרים פרקש אמרה כי ברצונה להודות מקרב לב למשה מזרחי -יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, אשר נתן את כל הגיבוי והתמיכה לפתיחת "הקורס להכשרת וועדים", שייתן ליושבי ראש וחברי ועדי העובדים במרחב חיפה, ידע חשוב שיסייע  להם  רבות בפעילות שלהם למען העובדות והעובדים, במקומות העבודה שלהם, לאורך כל ימות השנה. לעמית מרדכי-מנהלת  תחום וועדים  במכון הבינלאומי למנהיגות בבית ברל, ליעקב גבאי -סגן  יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, לדוד לוי-יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, וכן הודתה לממונים  והמרכזים באיגוד המקצועי בהסתדרות בחיפה ולמזכירי האיגוד המקצועי בהסתדרות במרחב חיפה. פרקש הודתה גם לאודי דהן- מנהל התחזוקה המרחבי של ההסתדרות בחיפה ולכל הצוות שלו שסייעו להצלחת המפגש.

פרקש ברכה את כל החברות והחברים היקרים-יושבי ראש וחברי ועדי העובדים שהגיעו ל"קורס הכשרת הוועדים",  ואמרה: " קורס זה נועד לסייע לוועדי העובדים למלא את תפקידם באופן הנכון ביותר. הקורס משלב הן  ידע תיאורטי והן ידע מעשי ודן בנושאי הליבה מתחום עיסוקו של ועד העובדים וגם כולל גמול השתלמות. נושאי הקורס הם מאד חשובים וביניהם: סכסוכי עבודה, והנוהלים לקראת הכרזת סכסוך עבודה ,אסטרטגיות דיגיטליות בשירות ועד העובדים, המצב החברתי- כלכלי בישראל ותרומת ההסתדרות לחברה בישראל,  חוק הסכמים קיבוציים, צווי הרחבה, חוזים אישיים וצורות העסקה, חוזים והתקשרויות, האלמנטים העיקריים בחוזה, אלמנטים בגישור והגעה להסכמות, ישוב מחלוקות והגעה להסכמות, בירור משמעתי ושימוע, מימוש זכויות מול הביטוח הלאומי, תקנון ועדי העובדים וחוקת ההסתדרות, מושגים מתחום הביטוח הפנסיוני, ועוד. 

במפגש הראשון של הקורס, עו"ד יוסי גטניו נתן הרצאה בנושאים: סכסוכי עבודה: מהו סכסוך עבודה, וכיצד מכריזים על סכסוך עבודה, וכן ניהול שביתה: המותר והאסור בשביתה. בסיום המפגש עו"ד מרים פרקש – יו"ר האגף לתרבות והשכלה וההשתלמויות וההכשרות המקצועיות למען וועדי העובדים, הודתה לעו"ד יוסי גטניו  על הרצאתו המרתקת, וכל  יו"רי וחברי וועדי העובדים המשתתפים בקורס הזה, הביעו את שביעות רצונם המלאה מההרצאה המעניינת והמקצועית.   

מימין יעקב גבאי סגן יו"ר ההסתדרות צילום :הסתדרות מרחב חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ בקרית אתא

העבודות מתבצעות במסגרת שיקום שכונות ותיקות בכל העיר במסגרת תוכנית הפיתוח העירונית, החלה עיריית עיריית קרית אתא בביצוע עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ כחלק משדרוג

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות