18.05.2022

יום רביעי

נער בן 13 מהכפר כאוכב קרס בזמן ששיחק כדורגל ונפטר בבית החולים רמב"ם

אתמול בערב הובא לחדר המיון בבית החולים רות לילדים ברמב"ם נער בן 13 שקרס בזמן משחק כדורגל (כך נמסר לצוות הרפואי) בכפר כאוכאב בגליל. הנער עבר החייאה ארוכה בשטח, ותוך כדי הפינוי לרמב"ם וההחייאה נמשכה גם במיון. לצערנו הצוות הרפואי לא הצליח להחזיר את ליבו של הנער לפעילות ונאלצו לקבוע את מותו.

ד"ר אסעד חורי, מנהל קרדיולוגית ילדים בבית החולים רות לילדים ברמב"ם, מסביר: "מדובר בתופעה נדירה שיכולה לנבוע משתי סיבות – או בעיה מולדת במבנה הלב או במערכת ההולכה החשמלית של הלב, או בעיה שנגרמת עקב מחלה ויראלית שפגעה בלב ולא היו מודעים לכך – זו למשל הסברה של מה שקרה לשחקן הכדורגל של נבחרת דנמרק , אריקסן, שקרס בטורניר היורו האחרון. במקרה של הטרגדיה אתמול יש מקום לבירור גנטי בקרב המשפחה כדי לשלול מקרים נוספים שעלולים להמצא במשפחה אצל ילדים אחרים". לפני חודש קרס אח מחדר המיון של רמב"ם בן 42, בעת ששיחק כדורגל בכפר נאחף ונקבע מותו. חבריו למחלקה רכשו במשותף דפיבלירטור ותרמו אותו למועצה המקומית בנאחף על מנת שיוצב סמוך למגרש הכדורגל , בתקווה להציל חיים בעתיד. מחרתיים, ביום שישי בבוקר, יתקיים בחוף דדו בחיפה משחה "כף כרמל" שמארגנת חברת "שוונג" יחד עם עיריית חיפה, במהלך המשחה תהיה גם פעילות הסברתית בנושא מחקר לניבוי ומניעת מוות פתאומי לבבי בילדים ובצעירים – שמתבצע ברמב"ם, ע"י הקרדיולוגית דר מירי בליך.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
4 Comments
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
פושעים

בכל ההסברים של הקרדיולוגים לא שמענו אף מילה על מיץ פייזר. אין קשר.

שולמית אלוני

איפה כל העם שהוזרק ונפגע?? למה אתם לא יוצאים לרחובות?? למה רק קומץ קטן עושה זאת בשבילכם?? עבדו עליכם!! מכרו אותכם לחברת תרופות!! הזריקו לכם תרכיב גנטי ניסיוני עם תופעות לוואי איומות עד מוות!! תתעוררו זה לא נגמר!! כבשים ציתניות עורו מהתרדמה שלכם!!!

ליאור

189 שחקני כדורגל בעולם קרסו באמצע משחק עם בעיות לב.
עשרות רצים בטור דה פרוס
מה השטויות האלה ומי עוד סומך על דעת רופאים?
חברו את הנקודות למען השם אם לא עבורכם עבור הילדים שלכם.

שולמית אלוני

צודק