02.07.2022

שבת

נמצאה גופה של גבר כבן 30 ביער סמוך לנהריה

ביום חמישי בשעות הלילה (15.4) מצא גבר כבן 30 את מותו ביער סמוך לנהריה, למחרת פנתה המשטרה לבית המשפט בחיפה בבקשה למתן צו לנתיחה שלאחר המוות

משפחת המנוח פנתה למחלקה המשפטית של זק״א בבקשת עזרה למניעת חילול כבוד המת בנתיחה שלאחר המוות. 
בדיון ביום שישי בבית המשפט ייצג את המשפחה נציג המחלקה המשפטית של זק״א עו״ד ישראל שלומאי שביקש מבית המשפט לשחרר את גופת המנוח לקבורה לפני כניסת שבת. 


בית המשפט אישר לבצע בדיקה טוקסוקולוגית בלבד בבית החולים בו נמצאה גופת המנוח אך לצערנו בית החולים לא הספיק לעשות זאת לפני כניסת השבת והמנוח הועבר לבדיקה טוקסוקלוגית במכון לרפואה משפטית באבו כביר. 


היום (א') שבו נציגי משטרת ישראל לבית המשפט בבקשה חוזרת לנתיחה שלאחר המוות לאחר שהבדיקות שבוצעו באבו כביר לא הספיקו לרופאי המכון כדי לקבוע את סיבת המוות, כאמור עו״ד המחלקה המשפטית של זק״א ייצג את התנגדות המשפחה בטענה שמדובר בפגיעה מיותרת לאחר המוות.


השופטת קיבלה את עמדת נציג זק״א עו״ד ישראל שלומאי והורתה לשחרר את גופת המנוח לקבורה לאלתר.
מיכאל גוטווין רכז המחלקה המשפטית של זק״א: ״זו אינה הפעם הראשונה בה רופאי המכון מחווים דעתם לביצוע נתיחה שלאחר המוות, על חשבון כבודו של הנפטר.רק לפני כחודש במקרה חמור יותר בו הוגשה בקשת רופא המכון לנתיחה שלאחר המוות ודחיית קבורתו של המנוח העירו שופטי בג״ץ שניתן לפעול בצורה ראויה יותר כדי למנוע פגיעה בנפטר, וציינו: ״יש להצטער על כך ששוב צריך להעיר על עניין אנושי בסיסי זה. שומה לעשות לתיקון הקלקול״.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות