16.05.2022

יום שני

מנדי זלצמן ימין אשל ארמוני משמאל. צילום ורהפטיג ונציאן

נכנסים לישורת האחרונה בהפרטת נמל חיפה: גובשו חמש הקבוצות המאושרת להליך הגשת המרכז

חמש קבוצות הגישו לרשות החברות הממשלתיות ולוועדה למכירת מניות המדינה את המסמכים הנדרשים בהליך מכירת מניות חברת נמל חיפה. זאת, לקראת הגשת הצעות, שתתקיים ביום חמישי הבא, ה-19.5, שיכללו גם את הצעות המחיר שלהן לרכישת הנמל.

לאחר קבלת ההצעות תתבצע בחינה לעמידת ההצעות בתנאים שנקבעו בהליך המכירה, ביצוע התמחרות לגבי המחיר ובחירת הזוכה בהליך המכירה. זוכה זה יידרש להמציא למדינה את האישורים הנדרשים על פי הדין בטרם השלמת המכירה.

מהלך זה מהווה צעד משמעותי ברפורמה בנמלים ופתיחת השוק לתחרות.

מנמל חיפה נמסר בתגובה:

חברת נמל חיפה מברכת על כך שלא פחות מחמש קבוצות מגיעות לישורת האחרונה של ההפרטה ומעוניינות לרכוש את הנמל. נמל חיפה מגיע בשיאו לרגע הזה, עם שיאים בשינוע מטענים, זינוק בפעילות אוניות התיירים, ורווחי שיא שהושגו בשנה האחרונה לאחר תהליך התייעלות מקיף. לקוחות הנמל בכלל וחברות הספנות בפרט מביעים אמון בנמל חיפה ובשירותיו בכל הסקטורים, מה שיאפשר את המשך הצמיחה.

אשל ארמוני יו״ר דירקטוריון חברת נמל חיפה: ״אנו נכנסים בהתרגשות וציפייה לישורת האחרונה בהפרטת נמל חיפה, והבטחת עתידו של הנמל ועובדיו לעשרות השנים הקרובות. אני מודה לאנשי רשות החברות ומשרדי האוצר והתחבורה, ומצדיע לדירקטוריות, הדירקטורים, ולמנכ״ל הנמל המשובח מר מנדי זלצמן, ליועמ״ש ולהנהלת נמל חיפה. העבודה המשותפת של כלל הגורמים למען הצלחת ההפרטה, ולנוכח הלחצים הקיימים במבצע שכזה ראויה לכל שבח״

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

סיכום עונת 21/22 של הפועל חיפה

מה שהתחילה כעונה גדולה עם איום על הצמרת הסתיימה ביום שבת האחרון בקול ענות חלושה עם ניצחון בודד בפלייאוף העליון והמקום ה12 אך היו גם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות