06.07.2022

יום רביעי

צילום: דוברות עיריית עכו

נחנך מרכז חדש בעכו לטיפול באלימות במשפחה

במעמד שר הרווחה והביטחון החברתי, ח"כ מאיר כהן, ראש העיר עכו, שמעון לנקרי, סגנו אדהם ג׳מל, מנכ״ל העירייה יניב אשור, ראשת מנהל הרווחה, עדי מקל ויו״ר נעמת בגליל המערבי עפרה אלקיים נחנך בסוף השבוע שעבר המרכז החדש בעכו לטיפול באלימות במשפחה.

המרכז החדשני והראשוני מסוגו בעולם נקרא בשם "אלומה" והוא יפעל 24/7 וירכז במקום אחד את כל גורמי המקצוע המטפלים באלימות במשפחה, כולל עו"סים ושוטרים, וגם יעניק פתרונות מגורים ולינה בעת הצורך.

במהלך הטקס, אותו הנחתה ראשת מנהל הרווחה, עדי מקל היא אמרה: "האלימות יכולה להיות מילולית, כלכלית, פיזית ומינית, ומקללה, איום או צעקה ואז לדקירה או ירייה שמסתיימים ברצח. עם התפשטות נגיף הקורונה והשהות הממושכת יותר בבית, אנו עדים לעלייה באלימות בתוך המשפחה בפרט כלפי נשים שנוטה להחמיר במצבי משבר ולחץ"

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי בירך על פתיחת המרכז ואמר: "הייתי שמח שהמרכז הזה יהיה עבור גברים מכים. הגיע הזמן שמי שצריך להיות מטופל הוא הגבר האלים ולא האישה המוכה". עוד אמר לנקרי, כי המרכז בעכו הוא הראשון מסוגו במדינה שנותן את האפשרות להציל את הנשים, לטפל ולסייע להן. "אני מברך את כל השותפים ואת כל מי שתורם לשיפור פניה של החברה הישראלית", הוסיף לנקרי.

השר מאיר כהן אמר, כי כל אוכלוסייה צריכה לקבל מענה, כך שכל אישה שנכנסת למרכז צריכה להרגיש ביטחון חברתי.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות