21.05.2022

שבת

צילום: דוברות עיריית מוצקין

נחנך בית הכנסת המחודש במצפ״ה קריית מוצקין

ראש העיר הקדיש את הכנסת ספר התורה לעילוי נשמתם של נרצחי הפיגועים

אף ארגון טרור לא ישבור את המורשת של העם היהודי. היום קיימה עיריית קריית מוצקין מצווה בחנוכת בית הכנסת למתפללי מצפ״ה. ראש העיר, חיים צורי פעל למען פתרון לשביעות רצון המתפללים שהבינו כי משרד החינוך אינו מקצה מקום בפרוגרמה לבית כנסת בתוך שטח בית ספר. המבנה שהוסב לבית כנסת נמצא במתחם הספר שייהרס וייבנה מחדש. השמחה הוקדשה לעילוי נשמתם של נרצחי הפיגועים שאירעו בשבוע האחרון. ״בית הכנסת הוא סמל קדוש לעם היהודי ואף ארגון טרור לא ימנע מאיתנו לקיים מצווה זו״, אמר כאמור ראש העיר.

צילום: דוברות עיריית מוצקין

רבנים, אנשי ציבור, מחנכים ועובדי עירייה הגיעו הבוקר לקיים את מצוות הקמת בית הכנסת למתפללי מצפ״ה, לאחר שפעילות בית הכנסת הועתקה כאמור למבנה הנוכחי בעקבות הצפי בקרוב לבצע הריסה של בית הספר לטובת בנייתו מחדש בשל רצון לעמוד בתקן המחמיר לרעידות אדמה.

ראש העיר, חיים צורי והרב דוד מאיר דרוקמן קיבלו לידיהם את ספר התורה לקול תשואות הילדים.

טל ביטון הודה לראש העיר: ״זכיתי להשתתף היום בחנוכת בית הכנסת החדש לקהילה של מתפללי בית הכנסת מצפה יישר כח לראש העיר על כל המאמצים במציאת פיתרון מהיר ומכובד למתפללים ולכל עובדי העירייה על עבודתם בהכנת המקום״.

צילום: דוברות עיריית מוצקין
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות