16.05.2022

יום שני

צילום: יח"צ

"נחל סעדיה הוא פנינת טבע נדירה במפרץ חיפה, ולהגנה עליו יש חשיבות עליונה"

כך אמרה השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג במהלך סיור שערכה בנחל סעדה במפרץ חיפה

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, קיימה היום (ג') סיור בנחל סעדיה, יובל של נחל קישון הנמצא בצמוד לצומת הצ'ק פוסט. בסיור השתתפו גם סמנכ"ל פיקוח ואכיפה במשרד להגנת הסביבה, יצחק בן דוד, ממלאת מקום מנהל מחוז חיפה במשרד, יוליה גינזבורג, סמנכ"ל בכיר למשאבי טבע במשרד, אלון זס"ק וגורמי מקצוע נוספים.
בסיור הציגו הפעילים הסביבתיים "מצילים את נחל סעדיה", אריק דרובוט ואמיר שדה, את הבעיות הסביבתיות מהן סובל הנחל.

אנשי רשות נחל הקישון הציגו בפני השרה וצוות משרדה הבכיר תוכנית לשמירה על נחל סעדיה ממפגעים ופיתוח משולב של פארק המשמר את האפיק המקורי ונביעות הנחל, בשילוב תוכנית התעסוקה. בתוכנית שהציעה הרשות, פארק נחל סעדיה יקושר לפארק מורד נחל קישון כחלק מהנגשת הטבע העירוני לתושבי חיפה והסביבה, תוך שמירה על האיזון המיטבי בין הטבע והפיתוח התעסוקתי.

כמו כן, בכירי המשרד להגנת הסביבה הציגו את הפעולות שמוביל מחוז חיפה יחד עם המשטרה הירוקה למניעת הזיהומים בנחל סעדיה והשלכות הפסולת לאורכו. זאת, בנוסף לשיח המתקדם מול עיריית חיפה למציאת פתרון להפסקת השפכים לנחל.

השרה זנדברג הודיעה כי בכוונתה לפעול להפיכת נחל סעדיה לחלק מרצף הפארקים לאורך הקישון, ואמרה: "נחל סעדיה הוא פנינת טבע נדירה במפרץ חיפה שזוהמה במשך שנים. להגנה על הנחל, על כלל ערכי הטבע הייחודיים שבו, יש חשיבות עליונה.

אנו פועלים בכדי להגן עליו מזיהומים, לשקם אותו ולהכליל אותו בתכנית לשיקום מטרופולין חיפה ולפינוי התעשיה הפטרוכימית מהמפרץ. נמשיך לעבוד לטובת מימוש הפוטנציאל הגדול של הנחל כאתר טבע ופנאי עבור תושבי חיפה והסביבה". 

לדברי שרון נסים, מנכ"לית רשות נחל הקישון: "נחל סעדיה הוא חלק ממערכת הקישון ואנו רואים חשיבות רבה לשמור על הנחל ממפגעים. בימים אלה אנחנו מכינים תוכנית רעיונית לפארק נחל סעדיה, כחלק מפתרון הוליסטי למקום ובכך נדאג לשחרר את הנחל מתוכנית הבינוי שמאיימת עליו. השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, סיירה בנחל סעדיה, ערכה ישיבות בנושא ורתמה את כל הגופים הרלוונטיים כדי למצוא פתרון מיטבי שישמור על פנינת הטבע הייחודית. אני רוצה להודות לכל הפעילים הסביבתיים מקבוצת מצילים את נחל סעדיה ובעיקר לאריק דרובוט על גיוס הקהילה והמחויבות לשמירה על הטבע".

צילום: יח"צ
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות