21.05.2022

שבת

צילום: לשכת חה"כ נעמה לזימי

"נחל סעדיה הוא משאב טבע לא רק של תושבי חיפה אלא של הציבור הישראלי כולו"

ח"כ נעמה לזימי, יו"ר השדולה להבראת מפרץ חיפה, וצוות לשכתה הבכיר סיירו הבוקר בנחל סעדיה, יובל של נחל קישון.

במסגרת הסיור ח"כ לזימי קיבלה הסבר מפי אריק דרובוט ופעילים מקבוצת "מצילים את נחל סעדיה" וכן סקירה מקיפה מאנשי רשות נחל הקישון על החשיבות האקולוגית לשמירת הנחל והנביעות שלו, התועלות הציבוריות מנחל משוקם שפארק לצידו והמפגעים הסביבתיים איתם מתמודד הנחל.

אנשי רשות נחל הקישון הציגו לח"כ לזימי את התוכנית הרעיונית לפארק נחל סעדיה שעשויה לתת פתרון לאיום הבינוי וליצירת קישורים ירוקים מהשכונות בעיר לנחל ולפארק מורד נחל קישון, כך שהתוכנית תיתן מענה מיטבי, הן לצרכי הטבע והן לצרכי הציבור והפיתוח התעסוקתי באזור. בנוסף, פנו אנשי הרשות להכליל את תחום הנחל גם במסגרת תוכנית המתאר החדשה, על מנת לייצר פתרונות נכונים לבינוי ולחי והצומח במקום.

חה"כ נעמה לזימי, תושבת חיפה ויו"ר השדולה להבראת מפרץ חיפה: "לא האמנתי שיש נחל כל כך מופלא ליד הבית שלי עד שהגעתי הנה הבוקר. נחל סעדיה הוא משאב טבע לא רק של תושבי חיפה, אלא של הציבור הישראלי כולו. לא ייתכן שהמדינה תגדיר את המקום כנחל ביוב – הזנחתו פוגעת בכולנו. יש לנו ביד משאב טבע מדהים שאסור לאבד, ולכן כחלק מהמאבק שלנו על משאבי הטבע אנחנו חייבים להגן עליו."

צילום: לשכת חה"כ נעמה לזימי
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות