01.08.2021

יום ראשון

קרדיט: איתן פלד. http://bit.ly/38iGOqs

נדרש ניקוי אורוות רציני: ליקוים חמורים במערך הכשרות בעיר חיפה

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה הבוקר (ב') ליועמ"ש אביחי מנדלביט בדרישה לפתיחה בחקירה דחופה בנוגע לעבירות לכאורה על חוק הונאה בכשרות בעיר חיפה

מצ"ב המכתב המלא:


לכבודעו"ד ד"ר אביחי מנדלבליטהיועץ המשפטי לממשלה ומ"מ פרקליט המדינה
שלום רב,
הנדון: פתיחה בחקירה דחופה בנוגע לעבירות לכאורה על חוק הונאה בכשרות בעיר חיפה


1. בשבוע האחרון, בעקבות דיון בוועדת הפנים של הכנסת בנושא "ליקוים חמורים במערך הכשרות בעיר חיפה", נחשף הציבור למה שידוע וגלוי כבר מעל לשלוש שנים ללא מעט אנשים בעיר חיפה, ביחידה לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות ברבנות הראשית, ובמשטרת ישראל. מדובר בחשדות לשחיתות חמורה שמתבצעת במשך שנים רבות וגובה מחיר ציבורי וכלכלי כבד ממאות עסקים ורבבות צרכני כשרות בכל האזור.


2. בשנים 2018-2020 נכתבו מספר דו"חות על ידי מחלקת ההונאה בכשרות ועל ידי אגף הכשרות ברבנות, המצביעים על חשדות לעבירות פליליות קשות, לכאורה, שאינן יכולות לעבור לסדר היום במערך הכשרות הממלכתית בחיפה.


3. למיטב ידיעתי, בסוף בשנת 2017 הוגשה תלונה למשטרה בתחנה אזורית חיפה – מחוז חוף, על ידי מחלקת ההונאה בכשרות בחשד לעבירות קשות של איומים, קבלת דבר במרמה, זיוף ושימוש במסמך מזוייף. כמו גם פניה של היועץ המשפטי לרבנות הראשית עו"ד הראל גולדברג מאותה העת בנוגע לזיוף תעודות כשרות ועבירה על חוק הונאה בכשרות.


4. מאז פרסום העניין בציבור קיבלתי פניות רבות עם סיפורים מסמרי שיער שאינם נותנים לי מנוח ומחייבים ניקוי אורוות רציני.


5. בתאריך כ"ה סיוון התש"פ, 17 ביוני 2020, פניתי לחטיבת החקירות במטה הארצי וביקשתי לדעת כיצד התקדמה החקירה וכיצד יתכן שהאנשים שכנגדם הוגשה התלונה עדיין נמצאים בתפקידם וממשיכים בעבירות, לכאורה, המיוחסות להם ביתר שאת וביתר עז.


6. תשובת המשטרה המתחמקת התקבלה בלשכתי כשלושה שבועות לאחר מכן ובה נמסר כי "הטיפול בתלונה הועבר לטיפול משטרת חיפה ומטבע הדברים לא ניתן להרחיב בנושא מעבר לכך". ממידע שהגיע אלי עולה כי פתיחה בחקירה דורשת את אישורך בשל העובדה שהיא עלולה לעסוק, בין היתר, בעניינו של רב עיר מכהן וכי אישור שכזה טרם ניתן. במילים פשוטות: למעלה משנתיים חלפו מאז הוגשה למשטרה תלונה מפורטת ומגובה בראיות ועדיין לא נפתחה חקירה!


7. לא ניתן לקבל מצב בו תלונה מפורטת ומגובה בראיות שהוגשה לרשויות אכיפת החוק על ידי גורם מוסמך ונוגעת לחשד לשחיתות קשה בגוף ציבורי תשכב כאבן שאין לה הופכים ולא תטופל במשך תקופה כה ארוכה. הדבר גורם לחוסר אמון ציבורי הן במערך הכשרות והן ברשויות האכיפה.קשה לברוח מן התחושה כי העובדה שמדובר במערך הכשרות הממלכתי, שיש כנראה מי שאינו מייחס לו את החשיבות הראויה, היא הגורם לכך, וכי לו היה מדובר בכל גוף שלטוני אחר הטיפול היה נחוש בהרבה.


8. אני סבור כי הגיעה העת כי רשויות המדינה יקחו את הטיפול בתלונה ברצינות הראויה, יחקרו אותה בשקידה ראויה ויפעלו לביעור השחיתות.

אבקשך להיכנס בעובי הקורה בדחיפות, להורות על העברת החקירה ליחידה לחקירות הונאה בלהב 433, וללוות את החקירה מקרוב. אין בכוונתי להניח לנושא עד למיצויו


אודה לתשובתך הדחופה.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

משטרת ישראל ערכה השבוע פעילות אכיפה מוגברת בתחומי מרחב אשר שבמחוז חוף למען בטחון משתמשי הדרך ואיכות חיי התושבים

במסגרת המאבק בנגע תאונות הדרכים, ערכו השבוע שוטרי התחנות שבתחום מרחב אשר בשת"פ השיטור העירוני ומשטרת התנועה הארצית פעילות מוגברת בתחומי התחנות אשר התמקדה באכיפת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות