28.01.2022

יום שישי

קרדיט: zvi roger https://bit.ly/3yJg5j8

נדחתה תביעת מת"ם נגד גן האירועים במרכז הקונגרסים

מת"ם, בעלת השטח שעליו הוקמו מלון גארדן וגן האירועים השייך לו, טענה כי הגן פועל ללא היתרים מתאימים  "לא הונחה תשתית ראייתית, ולו ראשונית, לתמוך בטענות המבקשת", נכתב בהחלטת בית המשפט.

חברת מת"ם (מרכז תעשיות מדע חיפה) הגישה לבית המשפט השלום בחיפה בקשה למתן צו נגד מלון גארדן – צו שימנע ממנו לקיים אירועים בגן האירועים שבמלון.

הבקשה נומקה ע"י מת"ם, בעלת השטח שעליו הוקמו המלון וגן האירועים, בטענה כי מדובר בשימוש שאינו תואם את רישיון העסק של המלון ולא את היתרי הבנייה.

מלון גארדן, שיוצג ע"י עורכי הדין אבי גולדהמר ומנחם ויריב לוינסון, טען כי לא בוצע שום שינוי מהותי במתחם במהלך 4 השנים האחרונות, וכי גן האירועים פועל כדין.

השופטת איילה הוך-טל שדנה בתיק קיבלה במלואה את עמדת מלון גארדן, דחתה את הבקשה למתן הצו ואף חייבה את מת"ם לשלם את הוצאות המשפט בסך 15,000 ₪.

השופטת הוך-טל נימקה את הפסיקה בכך ש"לא הונחה תשתית ראייתית, ולו ראשונית, לתמוך בטענות המבקשת", כלומר חברת מת"ם.
כמו כן ציינה הוך-טל כי לאחר למעלה משנה שבה נגרמה פגיעה כלכלית קשה לאולמות האירועים עקב מגבלות הקורונה, אין הצדקה לעצור את הפעילות ולהסב נזק נוסף, וזאת מבלי שהוצגו ראיות לכך שבוצעה בנייה ללא היתר או שישנה סכנה כלשהי למבקרים האולם.

פסק הדין גם מייחס למת"ם, שיוצגה ע"י עו"ד יוסי רומנו ממשרד דורון, איתני, חוסר תום לב – וזאת עקב הפנייה לבית המשפט במקום לרשויות המופקדות על אכיפת תקנות התכנון והבנייה ורישוי העסקים.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות