04.12.2021

שבת

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

נבחרו האמנים שיאכלסו מבנים עירוניים ששיפצה העירייה במהלך השנה האחרונה, לטובת פעילות של יוצרים במגוון תחומים

קבלת פנים חגיגית ליוצרים שנבחרו לקחת חלק במיזם הפיכת נכסים נטושים למרחבי אמנים, התקיימה אמש בנוכחות רה״ע עינת קליש רותם.

במסגרת פרוייקט אותו מוביל נחשון צוק, סגן ומ״מ רה״ע, יאוכלסו בקרוב מבנים עירוניים נטושים ברחבי העיר ביוצרים ויוצרות מהמדיות השונות, שיפעלו בחללים.

הנכסים שהוקצו לטובת המיזם, נמצאים בשכונת הדר ובעיר התחתית ברחובות שפירא, חורי והעצמאות.

לפרוייקט מרחבי היצירה, שאושר בתחילת השנה על ידי מועצת העיר, ניגשו קרוב ל-200 אמנים ולאחר שלבי מיון של ועדה מקצועית נבחרו 19 יוצרים ויוצרות מתחומי אומנות מגוונים, בהם: ציור, פיסול, משחק, צילום, מוסיקה, ארכיטקטורה ועוד.

לקראת כניסתם הצפוייה בימים הקרובים למבנים ששוקמו והוכשרו במיוחד לטובת המיזם, הגיעה אמש קבוצת האמנים הנבחרת להיכל העירייה להרמת כוסית חגיגית עם רה״ע, עינת קליש רותם.

קליש בירכה את הנוכחים וציינה כי מדובר במיזם מבורך וחשוב לתרבות החיפאית ולקהילה: ״המטרה שלנו היתה לשחרר את הכבלים ולתת לאמנים את התנאים הבסיסיים שיאפשרו להם לעוף הכי גבוה שאפשר. מדהים כמה יוצרים חיפאים מוכשרים יש לנו, פוטנציאל אדיר ליצירה אמיתית שתמצב את חיפה כעיר פורצת דרך מבחינה אמנותית״.

מנהלת ואוצרת הפרוייקט, רות אופנהיים: ״זה מיזם נפלא שבו עיר מציעה משאב כל כך נדיר ליוצרים ללא תשלום, מתוך הכרה והבנה שהעשייה שלהם תיטיב עם העיר ותחזור לתושבים בהרחבת החוויה התרבותית בעיר״.

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות