04.12.2021

שבת

בניין המרכז הרפואי כרמל מואר בוורוד צילום: אלי דדון

נבדקות לעתיד ורוד בכרמל

בית החולים כרמל התגייס למלחמה בסרטן השד. בית החולים נצבע כולו בוורוד , עשרות עובדות עשו בדיקות ממוגרפיה ובדיקות שד, בביה"ח ניתנו הרצאות ייעודיות ונעשתה גם פעילות גופנית מיוחדת לעידוד אורח חיים בריא. ד"ר שרון קמה מנהלת מערך האיכות שהפיקה את השבוע המוצלח יחד עם מנהלת תחום התזונה דקלה אופיר אומרת, " אנו כצוותי רפואה מחויבים בשמירה על הבריאות, בהגברת המודעות ובמתן דוגמא אישית "

סרטן שד הינו הסרטן השכיח ביותר בנשים כאשר מדי שנה מאובחנות בישראל כמעט 5000 נשים כחולות.

בית החולים כרמל מוביל בחזית המלחמה בסרטן השד באמצעות מגוון שירותים וטכנולוגיות רפואיות מתקדמות.

ד"ר טטיאנה דורפמן צילום: אלי דדון

אחת השיטות המתקדמות שפותחה בכרמל הינה "הקרנה תוך ניתוחית" בה מקרינים את האזור החולה כבר במהלך הניתוח להסרת הגידול ובכך מונעים מהחולה סבל והקרנות רבות טרטורי נסיעה והגעות מיותרות לבתי החולים. עד היום טופלו בטכנולוגיה ובשיטת ההקרנה הייחודית  הזו מעל 1000 נשים עם אחוזי הצלחה גבוהים . כמו כן בביה"ח נמצאות מערכות מתקדמות לביצוע ממוגרפיה ואולטרסאונד שדיים, נמצאים מומחי.ות פענוח בתחום ההדמיה, כירורגיות.ים שד מנוסות.ים בשילוב מנתחות.ים פלסטים לשחזורים ועוד.

המחלקות הכירורגיות של כרמל עובדות בשיתוף פעולה מלא והדוק עם מרפאות השד בקהילה בלין ובזבולון לצורך מתן מענה מלא לאורך תהליך האבחון והטיפול במטופלות.

ד"ר קמה מציינת כי תהליך האבחון והבירור לסרטן השד שנעשה ברגישות ובתמיכה רגשית מלאה מבוצע במרפאות בקהילה, ובמידת הצורך נעשה בירור מושלם במכון ההדמיה בכרמל והמטופלות מגיעות לניתוח בבית החולים בשיתוף המחלקות הכירורגיות ומחלקת פלסטיקה.

"יחד עם השותפים שלנו בקהילה  בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי אנו משקיעים מאמצים לאורך כל השנה להעלות מודעות , לסייע ולטפל כדי למנוע מחלה ולתת טיפול מקצועי ומתקדם במאובחנות ". אומרת ד"ר קמה.

בשנים האחרונות חלו חידושים רבים הן מבחינת איתור נשים ומשפחות הנמצאות בסיכון יתר לחלות וחשוב שימצאו במסגרת מעקב מתאימה, והן בהנגשת טיפולים חדשניים במחלה.

צוות הרנטגן בממוגרפיה צילום: אלי דדון

ד"ר לנה שגיא גנטיקאית בכירה מהמכון הגנטי בכרמל מסבירה כי:

" אחד מתוך 40 אשכנזים יישא מוטציה בגן BRCA1 או BRCA2 שמעלה סיכון לסרטן שד ושחלה (ולסרטן לבלב, ושד אצל גבר, וערמונית). 

אם את אישה ממוצא אשכנזי מלא או חלקי, ועדיין לא ביצעת בדיקת דם לשינויים בגנים אלה דעי שהבדיקה נמצאת בסל הבריאות והיא בחינם התקשרי לכללית לקביעת תור דרך 2700*.

אז אם יש לכן רקע של סרטן אישי או משפחתי- ללא קשר למוצא, דת, או המין – נא לקבוע תור לייעוץ גנטי, דרך רופא מטפל, כדי לשקול בדיקות רחבות יותר ".

לרגל חודש המודעות לסרטן השד לקחו בכרמל צעד אחד קדימה ויזמו הפנינג שלם של פעילות והגברת המודעות.

ברצף אירועים מרגשים, לאורך שבוע שלם כשבניין בית החולים נצבע כולו בוורד נערכו בבית החולים ימים מרוכזים לביצוע ממוגרפיה ובדיקות שד לעובדות ולצוותים ,התקיימה פעילות גופנית מיוחדת ומקפיצה לעידוד אורח חיים בריא, התקיימה הרצאה מרתקת בנושא המאבק בסרטן שד על ידי פרופ' גדי רנרט שנחשב לאחד המומחים המובילים בארץ בתחום הגנטיקה והסרטן בפרט.

דר' שרון קמה – מנהלת מערך האיכות של בית החולים שהפיקה את שבוע המודעות עם דקלה אופיר אומרת כי " חשוב היה לנו בהנהלת בית החולים לוודא שהצוותים שלנו נבדקים ומקדמים את בריאותם.

אני מאמינה שצוותי רפואה השומרים על אורח חיים בריא ,מודעות וביצוע בדיקות שגרה – נותנים דוגמא אישית ומקדמים את בריאות המטופלים שלנו .

זכרו כי ביצוע ממוגרפיה כבדיקת סקר מאפשרת אבחון מוקדם ומציל חיים ממחלה אשר הגילוי המוקדם שלה מאפשר ריפוי של כ 90% מהמאובחנות".

בהפקת שבוע המודעות לסרטן השד בכרמל שותפים ומגיע להם תודה – סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית  ועוז יאיר המנהל הלוגיסטי שצבעו את בית החולים  בוורוד,  צוותי מחלקות הכירורגיה דר' מליק ודר' דורפמן , מחלקת הדימות – דר' נטליה גולדברג, דר' יהודית גולדמן והצוותים , פרופ' גד רנרט על ההרצאה המרתקת , לרחל שפירו האחות שהפעילה והקפיצה את בנות כרמל בפעילות הזומבה, לחוה גולדברג שדאגה שעובדות כרמל יגיעו להיבדק. ותודה גם לאגודה למלחמה בסרטן שהעבירה חומרים ותמכה בהסברה. 

פרופ' גדי רנרט בהרצאה צילום: אלי דדון
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות