20.09.2021

יום שני

צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

מתרגלים חירום במועצה האזורית עמק יזרעאל

המועצה סיימה בשבוע שעבר שני ימי תרגול והיערכות לחירום

בשבוע החולף נערך תרגיל חירום במועצה האזורית שהמחיש אירועי חירום אפשריים במרחב המועצה האזורית עמק יזרעאל. השתתפו בו עובדי המועצה האזורית שמגויסים למל"ח (משק לשעת חירום), שתפקידם לתת מענה מקיף ולעמוד בקשר ישיר עם התושבים בשעת חירום, בין היתר, בתרחישים של פגיעה בתשתיות, במתן אספקה, במענה טלפוני ועדכונים שוטפים באשר לתרחישים השונים.

התרגיל בדק את מתן המענה והרצף התפקודי במערך החירום של המועצה, כאשר התרחיש המרכזי לתרגול הוא רעידת אדמה שבעקבותיה יתרחשו רעידות משנה, הפסקות חשמל ומים, פגיעה במבני ציבור ובבתים, פינוי תלמידים מבתי הספר, אירועי חומרים מסוכנים, פתיחת מתקני קליטה בשעת חירום בבתי הספר, ועבודה בשיתוף פעולה עם כוחות ההצלה הארציים ופיקוד העורף.

את התרגיל הובילו תא"ל במיל' דוד סוויסה מפקד חיל התותחנים לשעבר, שמנהל את פרויקט הכנת הרשויות במדינת ישראל לחירום וסא"ל במיל' עופר ירושלמי מטעם פיקוד העורף, בשיתוף נציגים ממשרדי הממשלה השונים וכוחות ההצלה.

המועצה האזורית עמק יזרעאל הנה חלק מנפת עמקים, בראשה עומד אל"מ במיל' ניסים תורג'מן.

עם תחילת התרגיל, בעלי התפקידים עברו במהירות ממצב שגרה לחירום על פי הנהלים ותרגלו במשך התרגיל מצבי חירום שונים. לצדם תרגלו צוותי הצח"י (צוות חירום יישובי) של ארבעה מיישובי המועצה, ביישובים עצמם.

מוכנות לחירום מחייבת את כל מכלולי המועצה להיות מוכנים בכל נקודת זמן, לכל תרחיש אפשרי.  "בשנה וחצי האחרונות אנחנו מלווים את תושבי המועצה בתקופת הקורונה. לצד הקורונה, עסקנו גם בשיפור היכולות שלנו בעת חירום", מספר סגן ראש המועצה וראש מטה מל"ח אבי סמוביץ'.

"ביצענו תרגול של פיקוד העורף לפני שנה וחצי, ערכנו התאמות במבנה הארגוני לשעת חירום והקמנו מכלול מבצעים שיפעל על פי המציאות המשתנה. קלטנו מערכת ממוחשבת ואפליקציה בשם שוע"ל (שליטה ובקרה) שתאפשר לנו לנהל ביעילות את אירועי החירום, תוך ראייה רחבה. בנוסף, עברנו בהצלחה ביקורת של רח"ל (רשות חירום לאומית), הכשרנו מנהלי מכלולים ועוד".

לאחר שנה של למידה והטמעה, במועצה תרגלו לראשונה את מערכת השוע"ל שאמורה לסייע לבעלי התפקידים במועצה וביישובים לראות את התמונה המלאה במרחב המועצתי, תוך בקרת המשימות וניהולן.

נערך תרגיל של חילוץ לכודים מהריסות בזמן רעידת אדמה בקיבוץ גזית, יחד עם צוותי הצח"י. תרגיל זה הוכיח את חשיבות צוותי הצח"י ביישובים כמצילי חיים. הצוותים מלווים במהלך השנה ע"י אגף קהילה ורווחה בלמידה, הכשרה ושיפור מיומנויות מצילי חיים.

בסיכום התרגיל שיבחו אנשי פיקוד העורף ומשרדי הממשלה את הרצינות, היסודיות, מקצועיות והמסירות הרבה שגילו אנשי המועצה והיישובים, במהלך התרגיל.

"זהו צעד נוסף לשיפור המוכנות בזמן חירום", סיכם ראש המועצה אייל בצר, "קיים שיתוף פעולה יוצא מהכלל בין המועצה, פיקוד העורף, כוחות החירום ומשרדי ממשלה. אלה, יספקו מעטפת תמיכה רחבה לתושבי המועצה.

בנוסף, תשתית השוע"ל החדשה במועצה מחזקת את המענה שלנו בזמן חירום. אין ספק שכל המענים הללו תורמים למערך החירום. המועצה תמשיך לפעול לחיזוק המוכנות והחוסן האישי, היישובי והמועצתי בשגרה ובשעת חירום".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

חדשות היום

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה הבוקר כתב אישום לביהמ"ש המחוזי חיפה נגד קיריל ארט, מורה לריקוד בן 29 מתל אביב, שלימד במשך שנים בסטודיו לריקוד בקריות בחשד לעבירות מין חמורות בקטינה שלמדה אצלו בסטודיו

כתב האישום מייחס לנאשם עבירות מין חמורות שבוצעו בקטינה, תלמידתו לשעבר לריקוד בסטודיו. בנוסף מואשם הנאשם במעשה מגונה בקטין נוסף, תלמיד אף הוא. על פי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות