15.06.2021

יום שלישי

צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

מתנות קטנות: על הקשר בין חולי סרטן המלחמה בקורונה וקרטיב רמזור

העוברים והשבים ברמב"ם כבר התרגלו לראות את אנשי הצוות המסתובבים ביניהם במדים אדומים, סימן היכר לאלו העובדים במחלקות ה"כתר" (קורונה) השונות במתחם התת קרקעי של בית החולים • אולם, לא רק הצבע האדום של המדים מסגיר את מי שבדיוק סיים משמרת ארוכה ומתישה בסרבלים אטומים מתחת לפני האדמה. רבים מהם מסתובבים, גם בימים הקרים, עם קרטיבים בצבעי רמזור • אז איך הפכו המרעננים הצבעוניים על המקל לפריט חובה? הכל טמון ביוזמה אחת קטנה ומתוקה

בבתי החולים השונים בישראל, לרבות ברמב"ם, מפוזרים 19 מקררי גלידה בנקודות טיפול שונות בחולים אונקולוגיים. מאחורי היוזמה הארצית הזו עומדת עמותת "מטרות" ורצון של איש אחד, אלעד בוקר,  לסייע לחולי סרטן ולהנציח את זכר אביו, אבי, שנפטר מהמחלה. 


כאשר ביקש להנציח את זכר אביו בדרך מיוחדת ושונה, נזכר בוקר כי כל מה שאביו רצה אחרי ההקרנות ותופעות הלוואי המטרידות שלהן, היה משהו קריר ומרענן שיפיג את התחושות הלא נעימות בפה וימנע פצעים. הכעס על כך שאביו של בוקר והמטופלים האחרים נאלצים לשלם סכום לא קטן אחרי כל טיפול לרכישת קרטיב או משקה קר, הוליד את מיזם "מתנות קטנות" ואפשר לחולי סרטן מצפון ועד דרום ליהנות מקרטיבים ללא עלות בתום הטיפולים שהם מקבלים.  


ברמב"ם ממוקמות שלוש נקודות אספקת קרטיבים עבור מטופלים אונקולוגיים, לרבות בבית החולים "רות" לילדים. אולם, לאחרונה הורחב המיזם וקיבל תפנית "מרעננת": צוותי הטיפול במחלקת הקורונה התת-קרקעית זכו למקרר משלהם, במטרה לסייע להם בהתרעננות אחרי משמרות ארוכות בחליפות אטומות. מקרר מלא קרטיבים הועמד באתר ההתפשטות והיציאה מהמתחם התת-קרקעי לטיפול בקורונה, ובתום תהליך הסרת המיגון הכבד והמיוזע וחיטוי הגוף, רבים מהמטפלים שזה עתה יצאו משהיה ארוכה ומתישה במחלקות ה"כתר" נהנים מפינוק מתוק וקר. המקרר המיועד לצוותי הטיפול בקורונה הינו תרומתם של ענת ועמרי לביא, זוג חיפאים לשעבר וחבריו של בוקר, אשר תומכים בעמותה ובמיזם. 


"העבודה במתחם התת קרקעי לא פשוטה", אומרת מירב גבירצמן, מהמחלקה לריפו בעיסוק, המטפלת בחולי קורונה ברמב"ם, "המשימה קשה גם במובן הפיזי וגם במובן הרגשי. זה נעים לדעת שמישהו חושב עלינו, אפילו בדברים הקטנים, ונותן לנו סיום מתוק למשמרות הללו. תודה לכם בשם כולם על היוזמה המקסימה". 
בחמישי האחרון הגיע בוקר לרמב"ם כדי לתמוך מקרוב בצוותי רמב"ם העומדים בחזית המאבק בקורונה. בזמן שפגש כמה מלובשי המדים האדומים שזה עתה סיימו את עבודתם במתחם התת-קרקעי, הוא ביקש לומר להם תודה באופן אישי והעניק להם קרטיבים מרעננים מתוך המקרר של מיזם "מתנות קטנות": "חודשים ארוכים שהאנשים האלה עובדים מסביב לשעון, במסירות גדולה, ומטפלים בחולים, תוך כדי התמודדות עם וודאות, שחיקה, תשישות ועוד", אומר בוקר, "כיף לראות את המלאכים בלבן שנותנים כל כך הרבה מעצמם לכולנו, כדי שנצליח לצאת מזה. זו הדרך של התורמים ושלי לומר להם תודה". 

צילום: הקריה הרפואית רמב"ם
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות