05.12.2021

יום ראשון

צילום: דוברות זק"א

מתנדבי זק״א צפון תירגלו תרחיש אימה של רעידת אדמה בצפון ותפעול תחנה לאיסוף וטיפול במאות חללים

הבוקר (שלישי) הוזעקו מתנדבי זק״א צפון לאצטדיון סמי עופר בחיפה בעקבות תרחיש אימה של רעידת אדמה ובעקבותיו מאות הרוגים. המתנדבים תרגלו בשיתוף פעולה של כלל כוחות חירום וביטחון תפעול תחנת ריכוז חללים וטיפול ואיסוף נתונים וזיהויים עד להבאתם לקבורה. מדובר בתחנת ריכוז חללים השני בגודלו במדינת ישראל.

התרגיל נוהל ע״י נחום שלמה מנהל תחום חירום פס״ח במשרד הפנים בהשתתפותם של מפכ״ל משטרת ישראל רנ״צ יעקב שבתאי, ראש עיריית חיפה עינת קאליש-רותם, נציגי משרדי ממשלה הרלוונטים, שוטרי משטרת ישראל, שוטרי זיהוי פלילי, נציגי פיקוד העורף נציגי חירום וביטחון של עיריית חיפה ומתנדבי זק״א. במהלך התרגיל המתנדבים סייעו וטיפלו בעשרות ההרוגים יחד עם כוחות הביטחון, סייעו בזירוז הליך הזיהוי כדי להקל על המשפחות בלהביא את יקירהם לקבורה.

צילום: דוברות זק"א

חיים וינגרטן ראש אג״מ זק״א: ״מדובר בתרגיל חשוב מאוד, של שיתוף פעולה בין משרד הפנים משטרת ישראל ומתנדבי זק״א, במוכנות לטיפול בתרחישי קיצון ואסונות בהפעלת תחנת ריכוז חללים במקצועיות. התרגיל הסתיים בהצלחה רבה בתקווה שתמיד רק נתרגל. ״

צילום: דוברות זק"א
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות