02.07.2022

שבת

צילום: עיריית יקנעם

מתכוננים לחירום: עיריית יקנעם קיימה תרגיל מוכנות לחירום בדגש על רעידת אדמה

מפקד נפת העמקים: יקנעם אחת הרשויות החזקות במוכנות לחירום בעת רעידת אדמה: יש לצאת לשטח פתוח

עיריית יקנעם מתכוננת לחירום, וכחלק ממוכנות הרשות והצוותים קיימה הרשות אימון מרכזי למוכנות לחירום בדגש על רעידת אדמה.

ראש העיר, סימון אלפסי, אמר שהעירייה מייחסת חשיבות רבה למוכנות לחירום וציין שאנו מקפידים כל הזמן לקיים תרגילים מקומיים ואזוריים ולהתמקצע במטרה להיות מוכנים לכל תרחיש. ראש מטה מלח בחירום, ומנכ"לית העירייה, מוניק קונפינו אמרה שהיא מברכת על קיום האימון והוסיפה שהמציאות והאזור בו יקנעם נמצאת מוכיחים שאנו חייבים להיות מוכנים לתרחיש של רעידת אדמה. קונפינו דיברה על פעילות הרשות למוכנות לחירום לרבות הקמת יחידת חילוץ שחלק ממתנדביה יסייעו בחירום. מפקד נפת העמקים, אל"מ ניסים תורג'מן אמר שיקנעם היא אחת הרשויות החזקות בכל הקשור למוכנות לחירום. תורג'מן אמר שנושא התרגיל הוא  מוכנות לרעידת אדמה וזאת בגלל התרחשותן לאחרונה של מספר רעידות אדמה, והוסיף שאנו גם סביב שנת המאה לרעידת אדמה משמעותית שהייתה, וההיסטוריה מוכיחה שבכל כמאה שנים מתרחשת רעידה משמעותית. בנוסף לאלו הוסיף תורג'מן שפיקוד העורף הגדיר את השנה הנוכחית כמוכנות לרעידת אדמה והוסיף שנעשה הכל על מנת להשתפר, להשתדרג ולהיות הטובים ביותר. 

במהלך האימון הודגש שבעת רעידת אדמה יש לצאת לשטח פתוח ואין להסתתר מתחת לשום חפץ או רהיט. האופציה הבאה הטובה ביותר אחרי שטח פתוח היא הממ"ד ואחריה גרם המדרגות. תרחיש האימון כלל רעידת אדמה בעמק בית שאן בעוצמה של 8.2 בסולם ריכטר  עם הרוגים, פצועים, נעדרים ומחוסרי גג. הנזק שנבחן ביקנעם לאור רעידת האדמה  היה קריסת חלק ממבנה בית ספר, שני בניינים שקרסו ברחובות שונים ועוד. בתום הצגת סיפור התרחיש התקיימה הארכת מצב של ראשי המכלולים מול ראש העיר ולאחריה יצאו הצוותים לעבודה במכלולים, והחלו לזרום הודעות בין כל הצוותים. חפ"ק הוקם ברחבת העירייה והתקיימה בו הארכת מצב שנייה ולאחריה התכנסו כולם לסיכום האימון. אנשי פיקוד העורף פרגנו ואמרו שיש פה חבורה של אנשים איכותיים ויש כאן עם מי לעבוד, וציינו שלמדו מהעירייה ביום הזה לא מעט. מפקד הנפה, אל"מ תורג'מן אמר שיש פה מסד מעולה של אנשים רציניים ומחויבים והוסיף שהתרשמנו ולמדנו מיקנעם המון. תורגמן סיכם את דבריו ואמר שיקנעם היא עיר החלומות, כייף של מקום וכייף של אנשים.

האימון הרשותי התקיים בהשתתפות עיריית יקנעם, פיקוד העורף, נציגי משרדי הממשלה, תאגיד המים מעיינות העמקים, מפקד יחידת החילוץ וסגנו ועוד.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"אנו עמלים רבות על מנת להיערך לחירום, ולהיות מוכנים לכל תרחיש ותרחיש. היערכות ומוכנות לחירום  מצילה חיים. תרגילים מן הסוג הזה צריך לקיים כל שלושה חודשים. תמיד יש עוד לאן לשאוף ומה עוד לשפר. חשוב לנו להתמקצע כמה שיותר, ובעתות חירום לתת לתושבים את מלוא השירות, על אף המורכבות והקשיים הרבים שבוודאי יהיו. עיריית יקנעם התברכה בעובדים עם אחריות, מסירות ומחויבות. תודה לפיקוד העורף על כל הליווי והתמיכה".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות