20.05.2022

יום שישי

צילום: דוברות עיריית נהריה

מתיחת הפנים היסודית של נהריה מגיעה לכיכר הרצל פרויקט חידוש ופיתוח המרכזים המסחריים בנהריה יוצא לדרך

תוכנית מקיפה לשדרוג הכיכר הוותיקה בהרצל 1 נחשפה לציבור ∙ בתוך כחודשיים יחלו העבודות – והכיכר תהפוך לנעימה ומזמינה ∙ ראש עיריית נהריה רונן מרלי: "אנחנו לא עוצרים לרגע. כל פינה בעיר תזכה לתשומת לב״

אחת החוזקות של נהריה היא המרכזים המסחריים הוותיקים, שמשלבים פעילות עסקית ואינטראקציות בין התושבים. על-מנת לממש את הפוטנציאל העצום של מרכזים אלה, יזם ראש העיר רונן מרלי פרויקט שיקום מקיף. על-פי החזון של מרלי, המרכזים יזכו למתיחת פנים מושקעת: ״במסגרת המסע הארוך לשינוי פני העיר, ממערב למזרח ומצפון לדרום, הגענו עכשיו לפרויקט שיקום המרכזים המסחריים הקהילתיים. נהפוך כל אחד מהם למקום נעים, מושך ומיוחד״.

המרכז הראשון שישודרג הוא הכיכר העירונית ברחוב הרצל 1. לנוכח המיקום המרכזי של הכיכר, פוקדים אותה תושבים רבים, אולם היא עצמה ישנה מאוד ולא מזמינה. כדי לשנות את המצב, הזמינה עיריית נהריה ממשרד אדריכלי הנוף והתכנון הסביבתי המוביל ״מילר בלום״ תוכנית כוללת לשיקום המרכז: חידוש תשתיות, הוספת עצי צל רבים, החלפת ריצוף, הצבת ריהוט שיאפשר למבקרים לשהות בכיכר לאורך זמן ובנוחות, תאורת לד מתקדמת, שילוט אחיד, הסדרת שילוט ועוד.

התוכנית המרשימה נחשפה באירוע מיוחד לבעלי העסקים בכיכר ולציבור הרחב. עיריית נהריה רואה בתושבים ובבעלי העסקים שותפים לתכנון ולפיתוח, ועל כן עודדה את המשתתפים להעלות רעיונות לשיפור התוכנית ובקשות מיוחדות.

העבודות בהרצל 1 צפויות להתחיל בתוך כחודשיים ולהימשך כ-3 חודשים. ״אנחנו לא עוצרים לרגע״, הבטיח מרלי לתושבים, ״כל פינה בעיר תזכה לתשומת לב. נהריה לובשת פנים חדשות. זו המטרה שלנו – וכך נמשיך!".

הדמיה: משרד מילר בלום
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות