30.07.2021

יום שישי

קרדיט: דוברות כללית

מתחסנים ולא מסתכנים

כללית יוזמת פעילויות לעידוד ההתחסנות כנגד שפעת בעיקר בשל החשש משילוב שפעת עם תחלואת הקורונה

כללית במחוז חיפה וגליל מערבי הצטיידה השנה בכ-350 אלף מנות חיסון בשפעת, כמות כמעט כפולה של מנות חיסון ועתה עם הגעת משלוח גדול של חיסונים גם בזריקה וגם בתרסיס לילדים ולאנשים עד גיל 49, היא מתגברת את המבצעים לעידוד החיסון, בנוסף על הזימון לכל המרפאות, בעיקר של מי שנמצא בקבוצות הסיכון כמו בני 65 ומעלה, אנשים עם מחלות כרוניות, נשים הרות שמחסנות כך גם את התינוק עד גיל 6ח' – רק אז ניתן לחסן תינוקות. דגש רב ניתן לעידוד ההורים להביא את ילדיהם לקבלת חיסון בפלומיסט. ילדים, כך מסבירים מומחי כללית,  מועדים לסיבוכים קשים מהמחלה וכן מהווים מקור הדבקה משמעותי של הסובבים אותם כמו ההורים והסבים והסבתות. כללית הצטיידה במנות רבות של חיסון הפלומיסט שיתרונו בכך שהוא ניתן באופן ידידותי לילדים, בתרסיס וללא זריקה ואכן דיווחים ממחקרים בעולם מעידים כי אז עולה ההענות לחיסון.

ד"ר חנן בבילסקי, מנהל המרכז לבריאות הילד של כללית בקריות, מדגיש כי הוכח שחיסון השפעת מפחית בילדים בין 80-90% את התחלואה, חומרתה, הסיבוכים האישפוזים בעקבותיהם. 

החיסונים בפלומיסט ניתנים החל מגיל שנתיים ומומלצים בעיקר עד גיל 12. הוא מתאים עד גיל 49. מתן חיסון התרסיס מותנה במילוי שאלון רפואי, בעזרתו מוודא הצוות הרפואי שאין התווית נגד לקבלתו.

רות ברוך, מנהלת הסיעוד בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי ומרכזת מבצע החיסונים במחוז: יש חשש גדול, של כל גורמי המקצוע מהשילוב של התפרצות השפעת, שעדיין לא החלה אך כבעבר עלולה להופיע במהלך חודשי החורף, יחד עם מגיפת הקורונה. זאת משום שסימני המחלה דומים וגם בשל הסכנה הגוברת למי שיחשף לשתי המחלות יחדיו. על כן, אנו מחפשים דרכים יצירתיות להגביר את ההיענות לקבלת החיסונים כמו אוטובוס שנע בין ישובים, אירועים חוויתיים במתנ"סים, במרפאות שלנו בימים בהם אין קבלת קהל רגילה והכל תוך הקפדה על התו הסגול. אכן עד כה חוסנו כבר כ-170 אלף מבוטחי כללית במחוז, אך אנו קוראים למי שטרם חוסן להגיע ולהתחסן לאחר תאום תור, למניעת התקהלויות.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הבלאגן ברחוב הסייפן – עקיצה ב 54 שניות

אפילו חיפאים ותיקים ומנוסים ייאלצו להודות במבוכה שאינם יודעים היכן ממוקם רחוב סייפן. מדובר ברחוב קטן ושליו ללא מוצא באורך כולל של כ200 מטר, הממוקם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות