28.01.2022

יום שישי

צילום: דוברות מכבי

משלחת של 23 אנשי רפואה מובילים מהעולם הגיעו לביקור במחוז צפון של מכבי שירותי בריאות

במחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות אירחו במסגרת תכנית של משרד החוץ, משלחת מנהלי בתי חולים ויועצי בריאות מ-13 מדינות מרחבי העולם והציגו בפניהם רעיונות לפיתוחים ברפואה הדיגיטלית

במסגרת הביקור שהתקיים השבוע, הגיעו חברי המשלחת ממגוון מדינות באירופה, אמריקה הלטינית, אפריקה ואסיה, והתארחו במנהלת מחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות בחיפה. אנשי הרפואה הבכירים נחשפו לעולם הדיגיטלי שמובילה מכבי שירותי בריאות בישראל ע"י ראש מחוז הצפון ד"ר אייל פורמן, מנהלת רפואית מרחבית ד"ר לילי בלום, ומנהל תחום הסוכרת של מכבי בצפון פרופסור נעים שחאדה. הכנס שהובילה מכבי שירותי בריאות התרכז במערכת הבריאות בעידן הדיגיטלי, תוך התייחסות להיותה של ישראל בכלל ומכבי בפרט כמובילות בתחום.

בפני המשלחת הוצג הניהול של מכבי כמערכת בריאות דיגיטלית, והשימוש באמצעים הדיגיטליים ככלי לשיפור השירות הרפואי אותו מקבלים מבוטחי ומבוטחות הקופה. בפני המשלחת הודגם כיצד רמת הדיגיטציה הגבוהה סייעה למדינת ישראל להיות הראשונה במבצע החיסונים כנגד הקורונה ובמתן זריקת הדחף השלישית. כמו כן, הוצגו בפניהם כיצד פועל במכבי מכון רפואת הסוכרת המקוון הראשון בעולם.

במשלחת הרחבה מקווים ליישם לפחות חלק מהטכנולוגיות שהוצגו בפניהם במדינתם, ובייחוד, כיצד הדיגיטציה תאפשר להנגיש שירותים רפואיים לכלל האוכלוסייה בעלויות נמוכות.

המנהלת הרפואית במחוז הצפון של מכבי ד"ר לילי בלום: " מדובר במובילי דעה במדינותיהם, שהופכים עם השנים למנהיגים פוליטיים וכלכליים, ומאיישים תפקידי מפתח במדינתם ובארגונים בינלאומיים. לכן אנו גם מפיקים תועלת עצומה משיתוף הפעולה הזה. המשתתפים בתוכניות האלו הופכים להיות השגרירים הטובים ביותר של מדינת ישראל. מכבי היא מודל מצוין לחיקוי עבור מדינות שונות בכל הקשור לניהול מערכת בריאות, ואנו תמיד שמחים לתרום מניסיוננו גם לידידותינו מעבר לים".

ראש מחוז הצפון של מכבי ד"ר אייל פורמן סיכם: "היה לנו הכבוד לארח אורחים מ-13 מדינות שונות, אנשי בריאות, מנהלי בתי חולים ומשרדי בריאות שונים. הצגנו בפניהם את החדשנות של מכבי, את השירותים שאנחנו מציעים, ואת מה שהופך אותנו לקבוצת הבריאות הטובה בישראל. האורחים התרשמו מאוד ממערכות הבריאות בישראל ומתפקודן בשגרה ובקורונה, ובעיקר מפעילותה של מכבי ומהפרויקטים השונים שמשרתים את תושבי הצפון, אזור שהוא בחזקת פריפריה, ולכן דומה יותר באופיו למדינות שלהם ".

צילום: דוברות מכבי
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות