23.01.2022

יום ראשון

צילום: דוברות עיריית יקנעם

משלחת בכירים ואנשי תקשורת ממרוקו הגיעו לביקור ביקנעם

רה"ע סימון אלפסי: נשמח לקדם ברית ערים תאומות, ושיתופי פעולה בתחומי התרבות, המדע והתעסוקה.

חברי המשלחת: יקנעם עיר מדהימה. נפעל לקידום שיתופי פעולה.

יקנעם ממשיכה להוות מוקד משיכה למשלחות בינלאומיות, ולאחרונה ביקרה בעיר משלחת בכירים ממרוקו ונפגשה עם ראש העיר, סימון אלפסי. בין חברות וחברי המשלחת: דירקטורים, נשיא פסטיבל הסרטים, יו"ר בית החוקה, חברת פרלמנט למען זכויות הגבר, שגרירים מקומיים, פרופסור לתקשורת, עיתונאים ועוד.

ראש העיר, סימון אלפסי בירך את חברות וחברי המשלחת ואמר להם שיקנעם שמחה לארח שלחת כל כך מכובדת. אלפסי נתן לאורחים סקירה על היישוב וסיפר על התפתחותה של העיר, מערכת החינוך היישובית המצוינת שזוכה בפרסים רבים, ודיבר על היותה של יקנעם עיר ירוקה מובילה. רה"ע סיפר על פארקי ההיי טק של יקנעם ועל פארק מבוא כרמל המשותף ליקנעם, מגידו, עוספייה ודליית אל כרמל.

ראש העיר אמר לאורחים שהוא מאמין בקשר אישי בין אנשים וציין שיקנעם תשמח לקדם ברית ערים תאומות עם עיר במרוקו והוסיף שקשר כזה יתרום עוד לחימום היחסים בין המדינות. בנוסף לכך אמר רה"ע שיקנעם תשמח לקדם עם מרוקו שיתופי פעולה בנושאי התרבות, המדע והתעסוקה.

האורחים מאוד התלהבו ממה ששמעו על העיר, ובעיקר משיתוף הפעולה במבוא כרמל עם עוספייה ודליית אל כרמל. בתום הביקור בעירייה ביקרה המשלחת בחברת 'נבידיה' ושמעה על פיתוחי החברה ועל פעילותה בישראל ובעולם כולו.

חברות וחברי המשלחת שנפעמו מן העיר אמרו שהם מאוד שמחו להגיע לכאן ושהם בהחלט רואים ביקנעם מודל להשראה. הם הבטיחו לפעול לקידום שיתופי פעולה, ונקבע שייצרו קשר אחרי שיחזרו לארצם לשם קידום הנושאים השונים.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"יקנעם גאה להיות שגרירה בחיזוק היחסים בין ישראל למרוקו. אחרי שקיימנו בעיר ערב מחווה בהשתתפות השגריר המרוקני, אירחנו עתה משלחת ממרוקו שכללה עיתונאים ושגרירים ואלו התלהבו מן העיר ויפעלו לקדם שיתופי פעולה איתנו ועם החברות בפארקי ההיי טק. אני מאמין שהביקור הזה יהווה עוגן חשוב נוסף בפיתוח היחסים בין ישראל למרוקו. העובדה שביקור המשלחת התקיים במקביל לביקורו של שר הביטחון במרוקו וחתימתו על הסכם לשיתוף פעולה ביטחוני בין ישראל למרוקו מעידה על חשיבות הידוק היחסים בין שתי המדינות, ואני שמח שליקנעם יש חלק בכך".

צילום: דוברות עיריית יקנעם
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות