29.11.2021

יום שני

מנהל מרחב כרמל במד"א ארז גלר (מימין) מעניק את דרגות הפראמדיק לשרלוט קוסטי - צילום דוברות מד"א

מרגש: הפכה לפראמדיקית במד"א עשור לאחר שצוות מד"א הציל אותה לאחר התקף אלרגיה חמור שחוותה בעיר מגוריה חיפה

חייה של שרלוט קוסטי ילדה בת 14 ניצלו לאחר התקף אלרגיה קשה שחוותה בעיר מגוריה חיפה, הודות לצוות מד"א שהוזעק למקום. שנים לאחר מכן, הצטרפה שרלוט למגן דוד אדום כבת שירות לאומי ושימשה כחובשת באמבולנסים ובמוקד 101 של מד"א וכקצינת משמרת. בנוסף, שימשה כמדריכת עזרה ראשונה ובעקבות המקרה הקשה שחוותה כילדה, הקדישה שרלוט תשומת לב יתרה להעלאת המודעות להתקפי אלרגיה ולדרכי הטיפול בהם. לאחר שהתקדמה שרלוט בארגון שובצה לתפקיד מזכירתו של מנהל המרחב – ארז גלר.

לאחר שהסתבר לשניים, ברגע מיוחד ומרגש, כי הם מכירים מהעבר – סיפרה שרלוט כי היא הגיע העת להגשים את חלומה הגדול, אליו היא שואפת מאז שחייה ניצלו: להפוך לפרמאדיקית במגן דוד אדום. בעידודו של ארז, החלום התגשם ושרלוט סיימה לאחרונה בהצלחה את קורס הפרמדיקים היוקרתי. את הדרגות החדשות העניק לה ארז באופן אישי, במעמד מרגש.

על סגירת המעגל, סיפרה שרלוט: "בתור כילדה, הכרתי מקרוב אמבולנסים, בתי חולים ואשפוזים – בעקבות מצבי הבריאותי. בזכות ההיכרות עם עולם הרפואה, החלטתי להצטרף למד"א כבת שירות לאומי. בגיל 18, לאחר שהתקדמתי בארגון, פגשתי במקרה את ארז, שהיה מנהל המרחב – והוא מיד זיהה אותי. זה היה רגע מרגש ומצמרר, בעיקר נוכח העובדה שהפכתי להיות המזכירה שלו ואנחנו עובדים יחד.  כשהוא סיפר לי איך הוא הציל את חיי כילדה, התרגשתי מאוד. אני מאוד מעריכה אותו בהיבט המקצועי והאישי וכמובן מודה לו כל יום שבזכותו אני כאן"

על הגשמת החלום, הוסיפה: "מגיל קטן, נחשפתי לרופאים ואחיות בבית החולים אבל בגלל הקשר האישי לאמבולנסים – חלמתי להפוך לפרמאדיקית ולהציל חיים בעצמי. כשסיפרתי לארז, הוא היה הראשון לתמוך ולפרגן ועודד אותי להירשם לקורס".

על הרגעים הדרמטיים שהצילו את חייה של שרלוט, סיפר הפראמדיק ארז גלר, מנהל מרחב כרמל במד"א: "לפני כעשור שימשתי כמפקח הרפואי של המרחב, שמעתי יום אחד בקשר קריאה על ילדה עם התקף קוצר נשימה משמעותי. נסעתי במהירות למקום ויחד עם צוות הניידת טיפול נמרץ שכבר היה במקום טיפלתי בה. מאז ששרלוט נמצאת במד"א, שמרתי בסוד את הסיפור, אבל לאחרונה כשהיא סיפרה לי על המקרה – שיתפתי את הסיפור המלא. זה היה רגע מאוד מרגש עבור שנינו, ממש סגירת מעגל. שמחתי מאוד לשמוע שהיא רוצה לצאת לקורס ותמכתי בה מאוד, אני מאחל לה המון בהצלחה בארגון ורק בריאות".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

לא מוכנים לדרבי

האדומים של אלישע לוי חזרו מהפגרה נכנעו למחזיקת הגביע די בקלות, וספגו הפסד בית ראשון העונה 1-3, למרות זאת נשארו במקום השלישי בטבלה, חזק בתמונת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות