23.01.2022

יום ראשון

צילום הרחפן המרהיב שייך לגיאודרונס באדיבות נמל חיפה

מראה נדיר בסופ"ש האחרון בנמל חיפה – עגורן ענק בגובה של כ-100 מטרים מוצב כעת בחלקו הצפוני ביותר של מסוף הכרמל בנמל

בחודשים האחרונים הוגבה העגורן מתוצרת חברת kocks הגרמנית ב-9 מטרים ובנוסף, הוארכה הזרוע האדומה לבנה שלו בחמישה מטרים. במהלך השבוע הקרוב העגורן יכנס לפעילות מלאה.
פעולה דומה תבוצע בשלושה עגורנים נוספים במסוף, כך שבסיום השידרוג, יהיו במסוף הכרמל בסך הכל שישה עגורנים שמתאימים לשינוע מכולות מאוניות מכולה ענקיות שרוחבן 21 שורות של מכולות והן נושאות על סיפונן למעלה מ 15,000 מכולות (TEU). ארבעת העגורנים המוגבהים יוכלו גם לשרת אוניות עם מספר קומות גבוה משמעותית של מכולות על הסיפון.
העוצמה החדשה הזו למסוף כרמל תאפשר לנמל חיפה להעניק שירות מלא וללא מגבלות לאוניות מכולה בעלות קיבולת של 14,000-16,000 TEUs

צילום הרחפן המרהיב שייך לגיאודרונס באדיבות נמל חיפה

נזכיר שהשבוע הגיעו לישראל באוניה שניים מחמשת המנופים החדשים למטען כללי שיתווספו ליכולות השינוע בנמל חיפה. המנופים כבר נפרקו ברציף קישון מערב שם גם יפעלו לאחר שעבודות התשתית הנרחבות ברציף יושלמו.

מנדי זלצמן מנכ״ל נמל חיפה ודוד כהן סמנכ״ל התפעול בנמל חיפה:
״ נמל חיפה נמצא בעיצומה של התעצמות הכוללת שידרוג ציוד קיים וקליטה של ציוד מתקדם חדש, כאשר במקביל אנחנו ממשיכים בהרחבת הפעילות התפעולית כמענה לביקושים שעלו משמעותית בשנה האחרונה. בתחום המכולות, הגבהת העגורנים היא צעד נוסף במוכנות של נמל חיפה לתחרות מול הטרמינלים החדשים. אנו משוכנעים שהעוצמה של מסוף הכרמל בסיום הפרויקט, לצד היעילות התפעולית הגבוהה בנמל חיפה, לא תעלם מעיניהם של מקבלי ההחלטות בחברות הספנות הגדולות בעולם״

צילום הרחפן המרהיב שייך לגיאודרונס באדיבות נמל חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות