21.09.2021

יום שלישי

צילום: דוברות עיריית יקנעם

מקרבים את יקנעם למרכז הארץ: במסגרת חיבור יקנעם לכביש 6 יפתחו בתוך כשלושה שבועות שני הנתיבים החדשים לכיוון צפון

יקנעם מתקרבת למרכז הארץ: ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, מנכ"לית העירייה, מוניק קונפינו, מהנדס העיר, מייק סקה ומנהלת מנהלת ההנדסה, אורנה יחזקאל נפגשו עם אנשי "חוצה ישראל" שאמונים על ייזום וקידום הפרויקט הלאומי כביש 6 בעניין ביצוע העבודות בכביש 6 באזור יקנעם ושמעו מהם על התקדמות העבודות שמבוצעות במקום.

הפרויקט כולו כולל מספר שלבים. עם השלמת השלב הראשון יפתחו שני הנתיבים לכיוון צפון, ואלו יחליפו באופן זמני את שני הנתיבים שכיום. כחודש וחצי עד חודשיים לאחר מכן יפתחו שני הנתיבים החדשים לכיוון דרום באותה המתכונת. בשלב האחרון יפתחו ארבעה נתיבים לכל צד. הצפי להשלמת הפרויקט כולו הוא בעוד כשנה וארבעה חודשים.

אחראי הפרויקט מטעם חוצה ישראל, וסים אמר שהפתיחה הראשונה של שני הנתיבים לכיוון צפון צפויה להיות באמצע חודש אוגוסט, קרי בעוד כשלושה שבועות. בשלב זה גם תושלם הסדרת היציאה מכביש 672 (יקנעם מערב) לכביש 6 צפון. חודש לאחר מכן יושלמו העבודות להסדרת הכניסה מכביש 6 לכביש 672, כמו גם הסדרת הכניסה מיקנעם לקניון G.  וסים סיפר שבחוצה ישראל עובדים במרץ רב על החלק הצפוני של הפרויקט והסביר על שני קירות תומכים שנבנו במקום, אחד בגודל 19 מטר והשני בגודל 16 מטר ושהקירות מחופים באבן. עוד הוא הסביר שבחניון אוסם תהיה כיכר, ובמקום יהיה חניון פעיל של קק"ל הכולל משחקיות.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"פרויקט נהדר נוסף שמצטרף להרחבת כביש 672 והופך את הכניסות, היציאות וההגעה ליקנעם לנגישות במיוחד. העבודות פה מתקדמות בקצב משביע רצון, ואני שמח שעוד לפני חגי תשרי יפתחו שני הנתיבים החדשים לכיוון צפון. נבנה פה כביש מדהים שבסופו יכלול ארבעה נתיבים לכל צד, כמו בכבישים מרכזיים באירופה. יקנעם מתקרבת למרכז הארץ. אני מאמין שפתיחת הכביש הסופי תביא לבשורה של ממש ותושבי יקנעם ייהנו מתנועה שתזרום בקלילות ובמהירות".

צילום: דוברות עיריית יקנעם
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות