02.08.2021

יום שני

קרדיט אלי דדון

מצינים את יום הרנטגנאי הבינלאומי בבי"ח כרמל

עובדי הרנטגן המסורים של מרכז רפואי כרמל רואים מעבר לנראה. הם עובדים 24/7 ומבצעים עשרות אלפי בדיקות דימות בשנה. בכל שעה ביממה תוכלו למצוא טכנאי רנטגן בחדר צנתורים או טכנאי שמבצע צילום סיטי מורכב בילד שהגיע באמצע הלילה עם חבלת ראש. הם מבצעים בדיקות אולטרסאונד לכל המטופלים וכמובן גם ליולדות, הם מצלמים צילומי רנטגן, מפעילים ציוד מתקדם במכון לרפואה גרעינית ומבצעים פעולות מורכבות בחדר הרדיולוגיה הפולשנית. וכשצריך הם גם נכנסים פנימה לעומק מחלקות הקורונה כשהם ממוגנים מכף רגל ועד ראש כדי לצלם חולי קורונה במיטת הטיפולים שלהם. את מכון הדימות בכרמל מנהלת בהצלחה רבה ד"ר נטליה גולדברג. 

מתי שנפ הרנטגנאי הראשי של ביה"ח התחיל את עבודתו בכרמל לפני 37 שנה ולאורך כל השנים הוא עם אותה חדוות יצירה ועשייה.

" היום הוא יום חגם של הרנטגנאים", אומר מתי, " הייתה לי הזכות בשנים הראשונות לחוות את החוויה של עולם הדימות הישן שכלל צילום על קסטות מתכת כבדות, פיתוח רטוב של סרטי צילום, בדיקות כלי דם ומאוחר יותר גם צנתורי לב, עם סובסטרקציות ידניות ופיתוח רטוב של סרטי הצילום. אל מול עולם הדימות החדש שהפיתוח המואץ שלו התחיל בתחילת שנות ה-2000 כאשר כל מערכות הדימות החלו לעבור לדיגיטליות ללא צורך בפיתוח ארכוב של תמונות דיגיטליות, סורקים מהירים שהולכים ומשוכללים ככל שעובר הזמן ועד למכשירי דימות סיטי ספקטרלי ומכשירים היברידיים המשלבים טכנולוגיות דימות שונות כמו ספקט-סיטי ופט-סיטי. היום בעידן הקורונה אומר מתי , אנו חשים שליחות עצומה ורואים חדשות לבקרים בצילומי החזה, של החשודים לקורונה, אותם מבצע הצוות הנפלא שלנו בתוך מחלקות הקורונה. צילומים שעוזרים לפנות את המטופלים השליליים ולהפרידם מאלו החיוביים ומבצעים בדיקות סיטי לחולי הקורונה העוזרים להגיע לתוצאות טיפול מיטביות.

ליבי עם המטופלים אך לא פחות מכך עם הרנטגנאים שלנו העושים מלאכת קודש בחזית הטכנולוגיה וממלאים את המשימה. על אף הקושי והעומס בשל היעדרות של חלק מהצוות שנדבק. אני מאחל לכולנו שנמשיך ולהיות מסוגלים לתת את השירות, מייחל לבדיקות מהירות יותר לגילוי הקורונה ולחיסון שיבוא עלינו במהרה, " מסכם מתי.

ביום הרנטגנאי הבינלאומי הפתיעה סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל יחד עם חברי ההנהלה את צוות הרנטגן של כרמל והיא הביאה לצוות עוגות מיוחדות מתוך הערכה והוקרה על עבודתם המסורה והחשובה וכדי להמתיק להם את יום העבודה .

במכתב לכל עובדי כרמל כותבים מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג והמנהלת האדמיניסטרטיבית סיגל זומר : " השבוע מציינים בעולם את יום הרנטגנאי הבינלאומי, עולם הדימות הרפואי עובר בשנים האחרונות מהפכה מקצועית אקדמית וטכנולוגית והוא נחשב לאחד מעמודי התווך המרכזיים של הרפואה המודרנית . בבית החולים שלנו עובדים כיום עשרות רנטגנאים הנמצאים בחזית העשייה ומעניקים שירותי אבחון וריפוי בתחומי הרנטגן סיטי אולטרסאונד רדיולוגיה פולשנית ורפואה גרעינית. זו הזדמנות להודות לצוות הרנטגנאים המצוין שלנו שרואה מעבר לנראה על תרומתם ועל עשייתם המשמעותית לאורך השנה בתקופה מאתגרת זו, חג דימות שמח "

בתמונות : מתי שנפ הרנטגנאי הראשי בחדר הבקרה בסי טי.  סיגל זומר וצוות הדימות של כרמל 

קרדיט צילום – אלי דדון

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מפקד חדש לבסיס חיל הים בחיפה

דובר צה"ל: תת-אלוף טל פוליטיס נכנס לתפקיד מפקד בסיס חיפה של זרוע הים הערב (א'). טקס החילופים התקיים במעמד מפקד זרוע הים, אלוף אליהו שרביט, מפקדים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות