02.08.2021

יום שני

מאיר אברג'יל מנהל המשמרת בחיפה מרכז השמונה (מימין) ופקח הרכבת מתן וישינסקי (משמאל) מחזירים לנוסע אורן (באמצע) את הארנק ובו דברי הערך קרדיט תמונות: רכבת ישראל

מצילים חיים: מנהל המשמרת בתחנת חיפה מרכז השמונה ופקח הרכבת יצאו למבצע חיפושים והשיבו את האבידה

נוסע כבן 65 שכח ברכבת ארנק ובו תעודת קוצב הלב המכילה מידע רפואי חיוני, מאות שקלים, תעודות מזהות, כרטיסי אשראי, וצ'קים חתומים- מנהל המשמרת בתחנת חיפה מרכז השמונה ופקח הרכבת יצאו למבצע חיפושים והשיבו את האבידה

צוותי רכבת ישראל מורגלים באיתור אבידות והחזרתן לבעליהן אך המקרה שאירע ביום רביעי האחרון ברכבת בין תל אביב לחיפה יישאר בזיכרונם עוד זמן רב.סמוך לשעה 14:00, התכונן מנהל המשמרת בתחנת חיפה מרכז השמונה, מאיר אברג'יל, לקבל את נוסעי הרכבת שעצרה בתחנה בדרכה מתל אביב לנהריה.

מספר שניות לאחר שהמשיכה הרכבת בנסיעתה צפונה, הגיע אל אברג'יל אורן, נוסע מבוהל כבן 65 אשר הזדהה כמטופל כמושתל קוצב לב, וסיפר לו שירד זה עתה מהרכבת ואיבד בה את הארנק שלו ובו תעודת קוצב הלב שלו המכילה מידע רפואי חיוני להצלת חיים, לצד פנקס צ'קים חתומים, כסף מזומן רב, כרטיסי אשראי, ודברי ערך נוספים.   אברג'יל פעל במהירות, דאג להרגיע את הנוסע, להושיבו במשרד התחנה ולהגיש לו מים, ובמקביל עלה בתדר הרכבתי מול פקח הרכבת המדוברת.

הפקח, מתן וישינסקי, קיבל את הקריאה, ומיד החל בסריקות בקרונות הרכבת אחר הציוד החיוני ויקר הערך.כעבור מספר דקות מותחות עצבים, זיהה הפקח את האבידה באחד הקרונות, ומיד דיווח שמצא את האבידה, ושמר אותה בחזקתו עד לחזרתו לתחנת חיפה מרכז השמונה, שם מסר לנוסע את האבידה. 

"אין שמחה גדולה יותר מהשבת  אבידה, וכאשר מדובר על אבידה שיכולה להציל חיים, השמחה כפולה", מספר מאיר אברג'יל, מנהל המשמרת בתחנת חיפה מרכז השמונה, "מיד כשהבנתי שלנוסע קוצב לב שעלול להעיד על בעייה בריאותית, דאגתי להרגיעו ולוודא כי הוא תחת השגחה.

אני קורא לכל נוסעי הרכבת, במידה ואיבדתם דבר מה אל תתייאשו ופנו באופן מיידי לצוותי הרכבת או למוקד השירות הטלפוני, ואנו נעשה כל שביכולתנו כדי להשיב את האבידה." "חזרתי מנסיעת עבודה בתל אביב לעיר מגוריי חיפה", מספר אורן הנוסע, "כאשר ירדתי מהרכבת בתחנת חיפה מרכז רציתי לקנות לעצמי בקבוק שתיה, וכך גיליתי שהציוד שלי נשכח ברכבת. נבהלתי מאוד ומיד ניגשתי למנהל המשמרת שדאג להרגיע אותי ועשה מאמץ גדול להשיב לי את האבידה. אני מודה מאוד לצוותי הרכבת על הסיוע.

הכרטיס של קוצב הלב שלי מכיל מידע רפואי חיוני, אינני יודע מה הייתי עושה בלעדיו."
"אני עובד כפקח קרוב לחמש שנים, והשבתי כבר אבידות רבות של נוסעים", מספר פקח הרכבת מתן וישינסקי, "ברגע שהבנתי שמדובר על ציוד רפואי חיוני, כסף וצ'קים פתוחים, החלטתי שאני לא מוותר וממשיך לחפש עד שאאתר את האבידה. אני מאמין שמעשים טובים תמיד חוזרים לאדם שהטיב עם חבריו, ואני שמח שהצלחתי לעזור לנוסע."

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מפקד חדש לבסיס חיל הים בחיפה

דובר צה"ל: תת-אלוף טל פוליטיס נכנס לתפקיד מפקד בסיס חיפה של זרוע הים הערב (א'). טקס החילופים התקיים במעמד מפקד זרוע הים, אלוף אליהו שרביט, מפקדים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות